Використання сучасного комплексу фізичної реабілітації після перенесеного ішемічного інсульту у чоловіків віком 50-60 років
Ескіз недоступний
Дата
2018-12
Автори
Науковий керівник
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
Анотація
Магістерська дисертація містить 92 сторінки, 13 таблиць, 2 рисунка, 58 літературних джерел.
Судинні захворювання головного мозку, до яких в першу чергу відноситься інсульт, стають останніми роками однією з найважливіших медико-соціальних проблем, оскільки завдають величезного економічного збитку суспільству, будучи причиною тривалої інвалідизації і смертності.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щорічно реєструється 100-300 випадків інсульту на кожні 100000 населення. В Україні цей показник складає 250-300 випадків серед міського населення, і 150-170 серед сільського.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Магістерська робота виконана відповідно до плану НДР «Розробка технологій фізичної терапії та технічних засобів їх здійснення» №01117U002933 кафедри біобезпеки і здоров’я людини НТУУ «КПІ ім. Сікорського».
Об’єкт дослідження – фізична реабілітація при ішемічному інсульті.
Предмет дослідження – комплекс заходів фізичної реабілітації хворих після перенесеного ішемічного інсульту.
Мета роботи нашого дослідження полягає в обгрунуванні ефективності впливу підібраного комплексу методів фізичної реабілітації на стан хворих після перенесеного ішемічного інсульту, в умовах стаціонару.
Для досягнення поставленої мети були визначені наступні завдання:
1. Проаналізувати літературні джерела з теми дослідження.
2. Оцінити морфо-функціональні показники стану здоров’я хворих чоловіків, віком 50-60 років, після перенесеного ішемічного інсульту в умовах стаціонару.
3. Підібрати комплекс методів фізичної реабілітації та застосувати його в дослідних групах.
4. Оцінити ефективність впливу підібраного комплексу реабілітаційних заходів у чоловіків, віком 50-60 років, після перенесеного ішемічного інсульту в умовах стаціонару.
Методи дослідження: метод аналізу і узагальнення літературних даних; педагогічні методи дослідження;методи оцінювання морфо-функціональних показників стану організму;метод математичної статистики.
Наукова новизна одержаних результатів полягає в доповнені відомостей про нові сучасні підходи до комплексної фізичної реабілітації хворих після перенесеного ішемічного інсульту, в умовах стаціонару.
Практична значимість дослідження: проведене дослідження дасть змогу визначити новий науково обґрунтований комплекс реабілітації хворих після перенесеного ішемічного інсульту, в умовах стаціонару і на цій основі розробити практичні рекомендації щодо застосування його у практиці.
В результаті проведених досліджень встановлено, що підібраний реабілітаційний комплекс, який був застосований в основній групі, виявився більш ефективним, ніж комплекс контрольної групи.
Опис
Ключові слова
ішемічний інсульт, фізична реабілітація, дихальні вправи, лікувальна фізична культура, масаж
Бібліографічний опис
Хоменко, Є. С. Використання сучасного комплексу фізичної реабілітації після перенесеного ішемічного інсульту у чоловіків віком 50-60 років : магістерська дис. : 227 Фізична терапія, ерготерапія / Хоменко Євген Сергійович. – Київ, 2018. – 91 с.