Вислоух, Сергій ПетровичВолошко, Оксана ВячеславівнаТимчик, Григорій СеменовичФіліппова, Марина В’ячеславівна2021-07-072021-07-072021Комп’ютерне моделювання процесів та систем. Чисельні методи [Електронний ресурс] : підручник для здобувачів ступеня бакалавра за спеціальністю «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» / С. П. Вислоух, О. В. Волошко, Г. С. Тимчик, М. В. Філіппова ; КПІ ім. Ігоря Сікорського. – Електронні текстові дані (1 файл 37,37 МБайт). – Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021. – 228 с. – Назва з екрана.978-966-990-028-9https://ela.kpi.ua/handle/123456789/42195Розглянуто найбільш поширені чисельні методи, що трапляються в типових інженерних і наукових задачах у галузі комп’ютеризованих систем управління та комп’ютерної інженерії. Подано методологію комп’ютерного моделювання, похибки комп’ютерних обчислень, методи й алгоритми обчислення та наближення функцій, розв’язання систем лінійних і нелінійних рівнянь, чисельного інтегрування та диференціювання функцій і вирішення диференціальних рівнянь. Наведено широкий спектр прикладів та задач. Для студентів спеціальності «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» під час вивчення дисципліни «Комп’ютерне моделювання систем та процесів», може бути використаний під час вивчення дисциплін, які пов’язані з комп’ютерними обчисленнями та обробкою даних, а також для наукової роботи студентів, аспірантів, інженерів і вчених.ukматематичне моделюванняmathematical modelingчисельні методиnumerical methodsметоди наближених обчисленьmethods of approximate calculationsобчислювальна математикаcomputational mathematicsчисельне диференціювання функційnumerical differentiation of functionsнаближення функційapproximation of functionsрозв’язання нелінійних рівняньsolution of nonlinear equationsрозв’язання систем лінійних і нелінійних рівняньsolution of linear and nonlinear equations’ systemsчисельне інтегрування функційnumerical integration of functionsчисельне розв’язання диференціальних рівняньnumerical solution of differential equationsпохибки комп’ютерних обчисленьerrors of computer calculationsКомп’ютерне моделювання процесів та систем. Чисельні методиBook228 с.004.94:519.6](075.8)