Майстренко, Юлія ЮріївнаБуянова, Анастасія Андріївна2024-02-292024-02-292024Буянова, А. А. Підприємство з випуску електронних видань зі спеціальними можливостями з дослідженням впливу технологій субтитрування на сприйняття відеоінформації / Буянова Анастасія Андріївна : магістерська дис. : 186 Видавництво та поліграфія. – Київ, 2024. – 106 с.https://ela.kpi.ua/handle/123456789/65106Метою роботи було визначення чи підходить стандартна швидкість субтитрів для дітей та як впливають ефекти на сприйняття тексту. Важливим був аналіз того, чи достатньо часу на сприйняття тексту і відеоряду для людей з вадами слуху та чи різнитиметься сприйняття в залежності від віку опитуваних. Для дослідження використовувався метод анкетування. Оскільки анкети мали заповнювати діти, було обрано друкований варіант. Було проаналізовано попередні дослідження, при цьому виявлено, що є дослідження спрямовані на визначення швидкості субтитрів для дорослих, а дослідження NESTA і GCSEPod описує вплив субтитрів на покращення читання дітей, проте останнє не враховує швидкість читання для дітей з вадами слуху. Тому в даній магістерській досліджено ергономічність субтитрів для дітей. Виявлено, що стандратна швидкість у 12 символів на секунду занадто висока для дітей 11-12 років, а кращі відгуки були про субтитри з ефектом караоке. Внаслідок аналізу данних запроєктовано технологічний процес субтитрування для впровадженння на підприємстві з виготовлення навчальних мультимедійних видань з спеціальними можливостями. Процес було автоматизовано для більшої ефективності.106 с.ukтехнологічний процесінклюзивне виданнядослідження впливу субПідприємство з випуску електронних видань зі спеціальними можливостями з дослідженням впливу технологій субтитрування на сприйняття відеоінформаціїMaster Thesis655.413:655.4/.5:004.738.5:004.032.6:(086.8)