Автореферати (КББЕ)

Постійне посилання зібрання

У зібранні розміщено автореферати дисертацій, захищених працівниками кафедри.

Зараз показуємо 1 - 1 з 1
  • ДокументВідкритий доступ
    Біотехнологічні основи отримання електрики у рослинно-мікробних біосистемах
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Русин, Ірина Богданівна; Дячок, Василь Володимирович
    Русин І.Б. Біотехнологічні основи отримання електрики у рослинномікробних біосистемах. – Наукова праця на правах рукопису. Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук за спеціальністю 03.00.20 «Біотехнологія». – Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Мiнiстерство освiти i науки України, Київ, 2023. Дисертаційна робота присвячена розробці нових ефективних, економічних та екологічних способів отримання рослинно-мікробної біоелектрики у будинках всередині і на дахах, а також оцінці біоелектропродуктивного потенціалу екосистем in situ. Сконструйовано рослинно-мікробні біосистем генерації біоелектрики на основі рослин A. plantago-aquatica, F. arundinacea, C. palustris, C. hirta, O. basilicum, H. soleirolii та мохів H. cupressiforme, P. commune, L. glaucum для цілорічного використання у будинках та на дахах. Вперше досягнуто прогресу в компактності та кількості модулів біосистем при збереженні виходу біоелектрики. Дво- і три-модульні 0.6л багатоелектродні біосистеми базовані на пряних чи декоративних рослинах O. basilicum і H. soleirolii служили автономним та екологічно чистим джерелом живлення для цифрових приладів та світлодіодів в режимі реального часу, заміняючи батарейки 1.5 В та 3.0 В.Виявлено позитивний ефект бактерій Desulfovibrio sp. та аннелід L. terrestris як енхансерів, які підвищують генерацію біоелектрики біосистем з A. plantago-aquatica та C. palustris на 32.8% та на 14.3%, відповідно. Показано потенціал природних екосистем лісів і заболочених луків, агроекосистем, урбоекосистем паркових зон та техногенно забруднених газонів вздовж міських автомагістралей як джерела поновлюваної біоелектрики за кліматичних умов заходу України.