Електронний архів наукових та освітніх матеріалів КПІ ім. Ігоря Сікорського

ELAKPI – інституційний репозитарій, що накопичує, зберігає, розповсюджує та забезпечує довготривалий, постійний та надійний доступ через Інтернет до наукових та освітніх матеріалів професорсько-викладацького складу, співробітників, студентів, аспірантів та докторантів КПІ ім. Ігоря Сікорського. За посиланням можна ознайомитися з положенням про ELAKPI.

Доступ до матеріалів ELAKPI

Доступ до повних текстів матеріалів ELAKPI вільний в мережі Інтернет, крім:

  • частини матеріалів з зібрань факультетів/кафедр, завантажених до 2016 року, доступ до яких надається в локальній мережі університету, що вказано в описі матеріалу;
  • звітів про НДР – доступ з комп’ютерів у залі № 6.6 НТБ;
  • дисертацій та авторефератів, завантажених до 2016 року, які доступні тільки для перегляду з комп’ютерів у залі № 6.6 НТБ.

Щоб отримати права на перегляд/скачування повних текстів ресурсів, доступних тільки в локальній мережі університету, зареєстровані користувачі Бібліотеки КПІ ім. Ігоря Сікорського можуть скористатися послугою Віддалений доступ до "локальних" ресурсів.

Розміщення матеріалів в ELAKPI
Контакти

Бібліотека КПІ ім. Ігоря Сікорського, зал № 4.4, тел. +38 (044) 204-96-72, elakpi@library.kpi.ua, elakpi.ntb@gmail.com

 

Фонди

Виберіть фонд, щоб переглянути його зібрання.

Зараз показуємо 1 - 39 з 39

Нові надходження

ДокументВідкритий доступ
Система управління виробництвом гранульованих мінеральних добрив у псевдозрідженому шарі
(Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського, 2023) Корнієнко, Б. Я.; Нестерук, А. О.
Проведено системний аналіз підходів до побудови систем управління виробництвом гранульованих мінеральних добрив у псевдозрідженому шарі. Робота має на меті розробку оптимальної системи управління для забезпечення ефективного та стабільного виробництва гранульованих добрив у складному середовищі псевдозрідженого шару. У ході дослідження було визначено основний технологічний параметр, що впливає на якість та продуктивність процесу виготовлення мінеральних добрив – розмір частинок. Він залежить від властивостей використовуваних речовин, режиму процесу та інших факторів, що визначають характер взаємодії між фазами процесу гранулювання у псевдозрідженому шарі. Для побудови системи управління була використана математична модель балансу популяції в різних зонах гранулятора. Ця модель дозволила враховувати динаміку частинок та їх взаємодію у псевдозрідженому середовищі. Основним компонентом розробленої системи управління є MPC (Model Predictive Control) регулятор. MPC використовує математичну модель процесу для передбачення майбутнього стану системи та прийняття оптимальних рішень щодо управління. Цей регулятор був обраний через його здатність адаптуватися до змінних умов нелінійних систем та враховувати обмеження величини управління. Додатково була визначена передавальна функція системи на основі моделі, що дозволило провести оцінку ефективності розробленої системи з використанням MPC регулятора. Для створення системи використовуються пакети програмного забезпечення MatLab Simulink, MPC Designer і System Identification Toolbox. Ця робота відкриває можливості для покращення процесу виробництва гранульованих мінеральних добрив у складних умовах псевдозрідженого середовища, а саме управління за якістю кінцевої продукції – гранульованих мінеральних добрив, та може бути корисною для промислових підприємств, які займаються виробництвом гранульованих добрив та супутньої продукції.
ДокументВідкритий доступ
Системи управління процесами зневоднення та гранулювання у псевдозрідженому шарі
(Міжрегіональна Академія управління персоналом, 2023) Нестерук, Андрій; Корнієнко, Богдан
Розглянуто основні підходи до управління режимами псевдозрідження під час процесів нанесення покриттів і гранулювання в псевдозрідженому шарі. Розвиток систем управління гранулюванням у псевдозрідженому шарі повинен забезпечити роботу в стабільному режимі псевдозрідження, що посилює тепло- і масообмін, а також задану якість готового продукту (гранулометричний склад, низький вологовміст та хороша сипучість). Для управління режимами псевдозрідження використовується аналіз сигналу коливання тиску. Для управління гранулометричним складом застосовуються методи ближньої інфрачервоної спектроскопії та вимірювання відбиття сфокусованого променю. Для управління вологовмістом гранул розглядаються методи акустичної емісії, мікрохвильового резонансу і електроємнісна томографія. На основі контролю температури теплоносія та температури гранул створено систему управління процесом гранулювання у псевдозрідженому шарі.
ДокументВідкритий доступ
Автоматизація процесу виробництва азотної кислоти
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Ільєнко, Олексій Валерійович; Жураковський, Ярослав Юрійович
В дипломному проєкті розглядається процес виробництва азотної кислоти. Метою роботи є збільшення ефективності та якості роботи виробництва, що значно збільшить економічні показники підприємства шляхом проєктування системи автоматизації процесу виробництва азотної кислоти для зменшення впливу людини на процес. При досліджені були розроблені: схема автоматизації процесу виробництва азотної кислоти, математична модель змішувача. На основі математичної моделі, що відображає процес змішування газів було спроєктовано і досліджено систему керування даним процесом із використанням різних методів проєктування, що забезпечує швидкий вихід на усталене значення з допустимим перерегулюванням. Надані рекомендації відносно заходів з охорони праці, що відповідають чинному законодавству України. При виконанні роботи були використані методи теорії автоматичного керування, оптимізації, математичного моделювання. Результати отримані в ході дослідження можуть бути використані при проектуванні системи керування даним технологічним процесом та мають підвищити ефективність та безпечність виробництва.
ДокументВідкритий доступ
Автоматизоване управління технологічними процесами на основі технології комп’ютерного зору та доповненої реальності
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Вовк, Дмитро Володимирович; Сазонов, А. Ю.
У даному дипломному проекті на тему "Автоматизоване управління технологічними процесами на основі технології комп’ютерного зору та доповненої реальності" присутні: пояснювальна записка, яка налічує 64 сторінки, 6 розділів, 4 програмних реалізацій. В проекті досліджено поняття комп'ютерного зору та доповненої реальності, для яких технологічних процесів використання цих технологій може бути кращим аніж стандартні способи управління технологічними системами, та якими методами це досягається. Затронуться всі аспекти цих технологій, їх сильні та слабкі сторони. Буде створена програма на мові програмування Python, яка візьме за основу відслідковування рухів людини за допомогою машинного зору та відправлення отриманної інформації на систему, в нашому випадку симуляція системи з технологічними процесами в програмному середовищі Unity. На стороні Unity дані будуть оброблюватися за допомогою скриптів на мові програмування C#. Остаточно можна буде просимулювати управління технологічними процесами за допомогою технологій машинного зору та доповненої реальності.
ДокументВідкритий доступ
Автоматизація процесу виробництва вінілхлориду гідрохлоруванням ацетилену
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Виборний, Віталій Арсенійович; Жураковський, Ярослав Юрійович
Метою проєкту є підвищення ефективності виробництва вінілхлориду за рахунок автоматизації ключових процесів. Робота охоплю є аналіз хімічних і фізичних властивостей вінілхлориду, розробку автоматизованих систем контролю та безпеки, математичне моделювання процесів охолодження газу та налаштування систем регулювання. У проєкті розроблені cхема автоматизації процесу виробництва вінілхлориду, принципова електрична схема системи аварійного захисту і технологічного блокування електромоторів, монтажно-комутаційна схема системи аварійного захисту електромотору. У виробництві вінілхлориду гідрохлоруванням ацетилену основним апаратом, що забезпечує якість вихідної речовини є холодильник охолодження газу ацетилену. Для даного апарату виконано моделювання статичного та динамічного режимів роботи й побудовані відповідні статистичні й динамічні характеристики за каналом керування. Для технологічного об’єкта керування процесу охолодження газу виконано синтез та налаштування системи регулювання у підпрограмі SisoTool та PID Tuner програмного середовища MatLab , методом М-кола програмним засобом MathCAD . Створено імітаційну модель холодильника з ПІД-регулятором у програмному середовищі LabVIEW. Надані рекомендації щодо зменшення факторів небезпеки на виробничому підприємстві з охорони праці, що відповідають чинному законодавству України.