Електронний архів наукових та освітніх матеріалів КПІ ім. Ігоря Сікорського

ELAKPI – інституційний репозитарій, що накопичує, зберігає, розповсюджує та забезпечує довготривалий, постійний та надійний доступ через Інтернет до наукових та освітніх матеріалів професорсько-викладацького складу, співробітників, студентів, аспірантів та докторантів КПІ ім. Ігоря Сікорського. За посиланням можна ознайомитися з положенням про ELAKPI.

Доступ до матеріалів ELAKPI

Доступ до повних текстів матеріалів ELAKPI вільний в мережі Інтернет, крім:

  • частини матеріалів з зібрань факультетів/кафедр, завантажених до 2016 року, доступ до яких надається в локальній мережі університету, що вказано в описі матеріалу;
  • звітів про НДР – доступ з комп’ютерів у залі № 6.6 НТБ;
  • дисертацій та авторефератів, завантажених до 2016 року, які доступні тільки для перегляду з комп’ютерів у залі № 6.6 НТБ.

Щоб отримати права на перегляд/скачування повних текстів ресурсів, доступних тільки в локальній мережі університету, зареєстровані користувачі Бібліотеки КПІ ім. Ігоря Сікорського можуть скористатися послугою Віддалений доступ до "локальних" ресурсів.

Розміщення матеріалів в ELAKPI
Контакти

Бібліотека КПІ ім. Ігоря Сікорського, зал № 4.4, тел. +38 (044) 204-96-72, elakpi@library.kpi.ua, elakpi.ntb@gmail.com

 

Фонди

Виберіть фонд, щоб переглянути його зібрання.

Зараз показуємо 1 - 38 з 38

Нові надходження

Користувач
Валерій Кирик
ДокументВідкритий доступ
Конкурентна розвідка як інструмент забезпечення економічної безпеки підприємства
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2025) Патюк, Богдан Романович; Кравченко, Марина Олегівна
Дипломна робота першого (бакалаврського) рівня вищої освіти на тему: «Конкурентна розвідка як інструмент забезпечення економічної безпеки підприємства» містить 103 сторінок, 23 таблиць, 10 рисунків. Перелік посилань нараховує 30 джерел. Метою дипломної роботи є обґрунтування теоретичних положень та розробка практичних рекомендацій, щодо використання конкурентної розвідки як інструмента забезпечення економічної безпечної підприємства. Об’єктом дослідження є підприємство ТОВ «Вентиляційні системи» («Вентс»), яке є одним з лідерів українського ринку в ентиляційного обладнання та активно працює на міжнародному рівні. Актуальність вибору цього підприємства зумовлена високою конкуренцією у галузі, необхідністю оперативного реагування на зміну ринкової ситуації. Предметом дослідження виступають теоретико- методичні та прикладні аспекти організації конкурентної розвідки для підвищення економічної безпеки підприємства. База дослідження є ТОВ «Вентиляційні системи» . Методи дослідження. У роботі використано комплекс загальнонаукових та спеціальних методів, зокрема: узагальнення, аналіз, порівняння, графічний та табличний методи, методи економіко-статистичного аналізу, зведення інтегрального показника, прогнозування, а також SWOT-аналіз, матриця SWOT - аналізу . Теоретичною основою слугували наукові праці вітчизняних і зарубіжних авторів у сфері економічної безпеки, конкурентної боротьби, стратегічного управління та корпоративної аналітики. Результати роботи. У процесі дослідження було проведено оцінку рівня економічної безпеки ТОВ «Вентиляційні системи» за ключовими складовими (фінансова, техніко - технологічна, інтелектуально - кадрова, ринкова), виявлено недоліки в системі конкурентної розвідки та загрози з боку ринку. Запропоновано систему заходів з удосконалення системи конкурентної розвідки, яка передбачає впровадження сучасних цифрових аналітичних інструментів , створення конкурентного відділу . Обґрунтовано економічну ефективність запропонованих заходів, яка показала зростання прибутку, частки ринку та підвищення адаптивності до зовнішніх ризиків. Рекомендації щодо використання результатів роботи. Запропоновані підходи можуть бути використані на підприємствах, що прагнуть забезпечити високий рівень економічної безпеки, удосконалити аналітичну систему реагування на ринкові зміни та підвищити конкурентоспроможність своєї діяльності.
ДокументВідкритий доступ
Удосконалення системи управління витратами промислового підприємства
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2025) Москаленко, Дмитро Анатолійович; Коржов, Євген Олександрович
Дипломна робота на тему: «Удосконалення системи управління витратами промислового підприємства» містить 101 сторінку, 26 таблиць, 27 рисунків. Перелік посилань нараховує 38 найменувань та 2 додатки. Метою роботи є розробка напрямів удосконалення системи управління витратами промислового підприємства. Об’єктом дослідження є процес управління витратами промислового підприємства. Предметом дослідження є теоретичні та практичні аспекти удосконалення управління витратами на промисловому підприємстві. База дослідження - ПрАТ «Оболонь». Методи дослідження. У процесі цього дослідження використовувалися науковий метод, системний метод, метод порівняння і зіставлення, діалектичний метод, методи економічного аналізу та ін. Результати роботи. Визначено два перспективні напрямки вдосконалення управління витратами компанії: впровадження в діяльність ПрАТ «Оболонь» нового методу управління витратами, так званого методу поточного обліку; скорочення «інших операційних витрат» ПрАТ «Оболонь» за рахунок зменшення витрат на придбання професійних витратних матеріалів, відрядження, консультаційні та аудиторські послуги, витрат, пов'язаних з оформленням документів тощо. Впровадження Value - Stream Costing дасть змогу знизити загальну суму витрат на 257489 тис. грн. Скорочення інших операційних витрат дасть змогу знизити загальну суму витрат на 262183 тис. грн. Рекомендації щодо використання результатів роботи. Запропоновані рекомендації щодо удосконалення системи управління витратами можуть бути застосовані в практичній діяльності підприємства. Результати впровадження досліджень. Пропозиції, які розроблені в дипломній роботі були представлені на розгляд керівному складу ПрАТ «Оболонь» для їх практичного застосування
ДокументВідкритий доступ
Економічна стійкість підприємства в умовах військово-політичної нестабільності
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2025) Мамчур, Роман Романович; Кваско, Алла Володимирівна
Дипломна робота на тему: «Економічна стійкість підприємства в умовах військово-політичної нестабільності» містить 99 сторінок, 34 таблиці, 22 рисунка та 2 додатки. Перелік посилань нараховує 39 найменувань . Метою роботи є обґрунтування теоретичних положень та розроблення рекомендацій щодо забезпечення економічної стійкості промислового підприємства. Об ’єктом дослідження є економічна стійкість підприємства. Предметом дослідження є механізм забезпечення економічної стійкості організації та напрямки її покращення. База дослідження – ПрАТ «Харківський плитковий завод». Методи дослідження. Під час виконання бакалаврської дипломної роботи мною були використані загальнонаукові та спеціальні методи, зокрема: системний, абстрактно логічний, діалектичний методи (для окреслення сутності економічної стійкості та чинників її формування); метод порівняння і зіставлення, методи економічного і фінансового аналізу (при оцінці результатів роботи підприємства та рівня його економічної стійкості); графічний метод (для візуалізації результатів дослідження); методи стратегічного аналізу (для оцінки позицій підприємства на ринку); узагальнення (для формування висновків та рекомендацій) тощо. Аналітична інформація була отримана зі статистичної, бухгалтерської та внутрішньої звітності підприємства. Результати роботи. За результатами проведеного дослідження було запропоновано два заходи для покращення економічної стійкості фірми: підвищення ефективності управління прибутком ПрАТ « Харківський плитковий завод » (з більшення рівня цін за незмінної витратної частини ; зменшення витратної частини за незмінного значення прибутку; зменшення собівартості зі збільшенням цін ); підвищення ефективності управління маркетинговою діяльністю для ПрАТ «Харківський плитковий завод» ( розширення і поглиблення ринкової ніші; підвищення ефективності організації управління маркетингом (аутсорсинг); підвищення інтенсивності використання засобів комунікацій ). Реалізація заходу із максимізації прибутку забезпечить скорочення витрат на 2790 тис. грн, з відповідним приростом виручки на 24870 тис. грн. , а вдосконалення маркетингової діяльності забезпечить приріст чистого прибутку на 24073 тис. грн. Рекомендації щодо використання результатів роботи. Запропоновані рекомендації щодо удосконалення економічної стійкості можуть бути застосовані в практичній діяльності підприємства. Результати впровадження досліджень. Пропозиції, які розроблені в дипломній роботі були представлені на розгляд керівному складу ПрАТ «Харківський плитковий завод» для їх практичного застосування.
ДокументВідкритий доступ
Удосконалення стратегічного планування на підприємстві
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2025) Майструк, Віталій Романович; Пермінова, Світлана Олександрівна
Дипломна робота на тему: «Удосконалення стратегічного планування на підприємстві» містить 101 сторінку, 14 таблиць, 14 рисунків. Перелік посилань нараховує 55 найменувань. Метою роботи є обґрунтування теоретичних положень та окреслення практичних шляхів удосконалення стратегічного планування на підприємстві. Об’єкт дослідження - процес стратегічного планування на підприємстві. Предмет дослідження – сукупність теоретичних підходів і практичних методів та інструментів вдосконалення стратегічного планування на підприємстві. База дослідження – приватне підприємство «Кольори». Методи дослідження. У процесі дослідження стратегічного планування було застосовано низку загальних і спеціальних методів, що забезпечили комплексний аналіз фінансово - господарської діяльності підприємства та ефективність управлінських рішень, зокрема: аналіз ста тистичних даних; порівняльний аналіз; методи узагальнення та систематизації; економічний аналіз; методика дисконтування була використана для оцінювання результативності запропонованих рекомендацій щодо вдосконалення стратегічного планування. Результати роботи. За результатами проведеного дослідження розроблено проєкт удосконалення стратегічного планування на основі впровадження сучасних цифрових технологій, а саме технології Web - to - Print. Економічний ефект від впровадження запропонованих заходів полягає в отриманні додаткових надходжень за рахунок розширення клієнтської бази. Рекомендації щодо використання результатів роботи. Результати дослідження можуть бути використані вітчизняними підприємствами поліграфічної діяльності для підвищення стра тегічного планування, зокрема ПП «Кольори» для забезпечення додаткових надходжень на підприємстві, що дасть можливості для здійснення інвестицій у масштабування бізнесу. Результати впровадження досліджень. Розроблені в дипломній роботі пропозиції були пред ставлені на розгляд директору ПП «Кольори», де було визнано можливість їх практичного застосування.