Електронний архів наукових та освітніх матеріалів КПІ ім. Ігоря Сікорського

ELAKPI – інституційний репозитарій, що накопичує, зберігає, розповсюджує та забезпечує довготривалий, постійний та надійний доступ через Інтернет до наукових та освітніх матеріалів професорсько-викладацького складу, співробітників, студентів, аспірантів та докторантів КПІ ім. Ігоря Сікорського. За посиланням можна ознайомитися з положенням про ELAKPI.

Доступ до матеріалів ELAKPI

Доступ до повних текстів матеріалів ELAKPI вільний в мережі Інтернет, крім:

  • частини матеріалів з зібрань факультетів/кафедр, завантажених до 2016 року, доступ до яких надається в локальній мережі університету, що вказано в описі матеріалу;
  • звітів про НДР – доступ з комп’ютерів у залі № 6.6 НТБ;
  • дисертацій та авторефератів, завантажених до 2016 року, які доступні тільки для перегляду з комп’ютерів у залі № 6.6 НТБ.

Щоб отримати права на перегляд/скачування повних текстів ресурсів, доступних тільки в локальній мережі університету, зареєстровані користувачі Бібліотеки КПІ ім. Ігоря Сікорського можуть скористатися послугою Віддалений доступ до "локальних" ресурсів.

Розміщення матеріалів в ELAKPI
Контакти

Бібліотека КПІ ім. Ігоря Сікорського, зал № 4.4, тел. +38 (044) 204-96-72, elakpi@library.kpi.ua, elakpi.ntb@gmail.com

 

Фонди

Виберіть фонд, щоб переглянути його зібрання.

Зараз показуємо 1 - 39 з 39

Нові надходження

ДокументВідкритий доступ
Програмне забезпечення для розпізнавання та обробки тексту на зображеннях та відео
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Ткачук, Святослав Васильович; Стельмах, Олександр Петрович
Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з п’яти розділів, містить 47 таблиць, 23 рисунки та 18 джерел – загалом 68 сторінок. Дипломний проєкт присвячений програмному забезпеченню для розпізнавання та обробки тексту на зображеннях та відео. Мета спрощення роботи з текстом на зображеннях чи відео шляхом автоматизації таких задач як видалення, заміна, зчитування та пошук тексту. Об'єкт дослідження: програмне забезпечення для розпізнавання та обробки тексту на зображеннях та відео. Предмет дослідження: задача розпізнавання тексту, визначення деяких стилістичних характеристик тексту, таких як розмір, шрифт та колір. У розділі “Передпроєктне обстеження проєктної області” проведено аналіз предметної області та існуючих рішень. Також було описано бізнес процеси та постановку задачі. У розділі “Розроблення вимог до програмного забезпечення” досліджено варіанти використання та розроблено функціональні та нефункціональні вимоги. У розділі “Конструювання та розроблення програмного забезпечення” було описано архітектуру програмного забезпечення, побудовано діаграму класів, обґрунтовано вибір засобів розробки та описано основні алгоритми. У розділі “Аналіз якості та тестування програмного забезпечення” проведено аналіз програмного забезпечення та опис процесів тестування. Останній розділ був присвячений розгортанню та супроводу програмного забезпечення. Програмне забезпечення впроваджено на онлайн платформі GitHub.
ДокументВідкритий доступ
Мобільний застосунок для підтримки діяльності організаторів ігрових заходів
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Сакун, Нікіта Сергійович; Стельмах, Олександр Петрович
Пояснювальна записка дипломного проєкту складається з п’яти розділів, містить 44 таблиць, 29 рисунків та 10 джерел – загалом 65 сторінок. Дипломний проєкт присвячений створенню мобільного застосунку для підтримки діяльності організаторів ігрових заходів. Мета: Підтримка організаційного процесу ігрових заходів, забезпечення справедливого конкурентного середовища за рахунок рейтингової системи. Об'єкт дослідження: процес організації ігрових заходів. Предмет дослідження: проектування та розробка мобільного застосунку для підбору учасників подій одного рівня вмінь. У розділі “Передпроєктне обстеження предметної області” було проаналізовано предметну область та конкурентів серед існуючих мобільних додатків на ринку. Також були побудовані діаграми бізнес-процесів усіх функціональних задач, які були поставлені перед дипломним проектом. Розділ “Розроблення вимог до програмного забезпечення” присвячений побудові діаграми варіантів використання та її опису. Також було поставлено функціональні задачі для розробленого мобільного застосунку. Розділ “Конструювання та розроблення програмного забезпечення” присвячений опису архітектури реалізованого мобільного застосунку та побудові діаграми класів з її повним описом. Також в даному розділі було описано алгоритм підбору подій та проаналізовано безпеку даних. Розділ “Аналіз якості та тестування програмного забезпечення” присвячений опису процесів тестування, вибору метрик та методів тестування. Розділ “Розгортання та супровід програмного забезпечення” присвячений детальному опису інструментів розгортання мобільного застосунку.
Користувач
Андрій Чемерис
ДокументВідкритий доступ
Система розпізнавання та оцінки калорійності їжі на базі штучного інтелекту
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Бондаренко, Ганна Сергіївна; Волокита, Артем Миколайович
В магістерській дисертації розглядається створення системи для розпізнавання харчових продуктів і розрахунку їх калорійності за допомогою штучного інтелекту. Як практичний результат розроблено систему Hroom, яка поєднує Python-бекенд, React-фронтенд і AI-модель для аналізу продуктів. Система забезпечує високу точність розпізнавання, автоматизацію підрахунку калорій та зручний інтерфейс для користувачів. Реалізоване рішення вирізняється модульністю, масштабованістю та інтеграцією сучасних технологій.
ДокументВідкритий доступ
Інтерактивна онлайн дошка з можливістю спільного редагування
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Владіміров, Артем Олексійович; Ткаченко, Валентина Василівна
У магістерській дисертації розглядаються принципи розробки інтерактивної спільної дошки. Реалізована система підтримує синхронізацію даних у реальному часі та дозволяє кільком користувачам одночасно взаємодіяти з графічними елементами, включаючи фігури, текст і зображення. Практична реалізація включає модульну серверну архітектуру з інтеграцією WebSocket для комунікації та хмарними сервісами для збереження зображень. Клієнтська частина забезпечує інтуїтивний інтерфейс для ефективної роботи з дошкою. Рішення дозволяє здійснювати спільну роботу та забезпечує високу продуктивність і зручність системи.