Електронний архів наукових та освітніх матеріалів КПІ ім. Ігоря Сікорського

ELAKPI – інституційний репозитарій, що накопичує, зберігає, розповсюджує та забезпечує довготривалий, постійний та надійний доступ через Інтернет до наукових та освітніх матеріалів професорсько-викладацького складу, співробітників, студентів, аспірантів та докторантів КПІ ім. Ігоря Сікорського. За посиланням можна ознайомитися з положенням про ELAKPI.

Доступ до матеріалів ELAKPI

Доступ до повних текстів матеріалів ELAKPI вільний в мережі Інтернет, крім:

  • частини матеріалів з зібрань факультетів/кафедр, завантажених до 2016 року, доступ до яких надається в локальній мережі університету, що вказано в описі матеріалу;
  • звітів про НДР – доступ з комп’ютерів у залі № 6.6 НТБ;
  • дисертацій та авторефератів, завантажених до 2016 року, які доступні тільки для перегляду з комп’ютерів у залі № 6.6 НТБ.

Щоб отримати права на перегляд/скачування повних текстів ресурсів, доступних тільки в локальній мережі університету, зареєстровані користувачі Бібліотеки КПІ ім. Ігоря Сікорського можуть скористатися послугою Віддалений доступ до "локальних" ресурсів.

Розміщення матеріалів в ELAKPI
Контакти

Бібліотека КПІ ім. Ігоря Сікорського, зал № 4.4, тел. +38 (044) 204-96-72, elakpi@library.kpi.ua, elakpi.ntb@gmail.com

 

Фонди

Виберіть фонд, щоб переглянути його зібрання.

Зараз показуємо 1 - 39 з 39

Нові надходження

ДокументВідкритий доступ
Опалювальна ТЕЦ для м. Сміла
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Гриценчук, Петро Сергійович; Беднарська, Інна Станіславівна
Спроектована теплоелектроцентраль з тепловою потужністю 800 МВт, що призначена для покриття потреб в гарячій воді. За допомогою техніко-економічного розрахунку було проведено порівняльний аналіз варіантів вибору основного обладнання ТЕЦ та визначено оптимальний (економічно найвигідніший) варіант. Цим варіантом виявилася установка парових турбін Т-116/125-130-7МО; а також було проведено розрахунок теплової схеми, вибір допоміжного обладнання і екологічний розрахунок. Проект має графічну частину, яка складається з трьох креслень: - теплова схема ТЕЦ; - компонування головного корпусу; - генеральний план.
ДокументВідкритий доступ
Опалювальна ТЕЦ для м. Лубни
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Шейко, Дмитро Володимирович; Черноусенко, Ольга Юріївна
В рамках даного проекту розроблено концепцію теплоелектроцентралі (ТЕЦ) потужністю 220 МВт, яка має задовольнити потреби міста Лубни в електроенергії, опаленні та гарячій воді. Після ретельного техніко-економічного аналізу різних варіантів основного обладнання ТЕЦ було обрано оптимальний з точки зору економічної ефективності та теплофікації. Ним виявився комплекс парових турбін Т-110/120-130 у поєднанні з котлоагрегатами КВГМ-100. Проведено детальний розрахунок собівартості електроенергії, що генерується ТЕЦ з даним обладнанням. Також оцінено витрати на будівництво та експлуатацію станції. Зроблені висновки щодо економічної доцільності впровадження проекту. У роботі представлено розрахунок теплової схеми ТЕЦ, підбір допоміжного обладнання та екологічний аналіз. В описі тепломеханічної частини проекту детально розглянуто обладнання та технічні рішення, що забезпечують оптимальну роботу ТЕЦ. Проведено аналіз викидів шкідливих речовин та запропоновано методи їх мінімізації. Третій розділ проекту присвячений питанням охорони праці. У ньому описано організаційні заходи та технічні рішення, спрямовані на створення безпечних умов праці для персоналу станції. Зважаючи на вогненебезпечність ТЕЦ, у цьому розділі також розглянуто методи запобігання пожежам та технічні рішення щодо систем протипожежного захисту. Проект має графічну частину, яка складається з трьох креслень: - теплова схема ТЕЦ; - компонування головного корпусу; - генеральний план.
ДокументВідкритий доступ
Теплонасосна система теплопостачання житлового будинку с. Прихорівка, Черкаської області
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Чешко, Олександра Олександрівна; Притула, Наталя Олександрівна
Дипломний проект першого (бакалаврського) рівня вищої освіти на тему: «Теплонасосна система теплопостачання житлового будинку с. Прихорівка, Черкаської області»: пояснювальна записка на 78 с., 14 рис., 22 табл., 27 бібліографічних найменувань; 3 кресленики ф. A1. Метою цього проекту є розробка теплонасосної системи теплопостачання для житлового будинку з метою забезпечення ефективного та екологічно опалення і гарячого водопостачання з мінімальними витратами енергії та впливом на довкілля. А також прагнення створити комфортне перебування мешканців в будинку та вибором перед споживачами у забезпеченні опалення між тепловим насосом або при не забезпеченні обігріву через низьку температуру зовнішнього повітря і тд. можуть обігріватись за допомогою твердопаливного котла. Важливим аспектом є забезпечення безперебійного постачання теплоти та гарантія безпеки під час експлуатації. Для досягнення поставленої мети в проекті використовувались методики теплових розрахунків. У проекті були отримані розрахунки максимальних навантажень під час різних режимів роботи, розроблена теплова схема та підібрані основні і допоміжні обладнання для надійної роботи системи опалення. Це обладнання включає безпосередньо тепловий насос, котел, бойлера, буферної ємності, насосної групи, електричного котла, розширювальних баків та систему водопідготовки. Графічна частина проекту, яка включає схему трубопроводів, компоновку обладнання в двох розрізах, схему забезпечення електрообігрівом в приміщеннях та мереж з поверхневим опалення, виконаних відповідно до вимог Держстандарті в України.
ДокументВідкритий доступ
Проєкт теплопостачання адмінбудівлі при використанні теплового насоса
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Циганов, Кирило Олександрович; Шелешей, Тетяна Вікторівна
Було розроблено проєкт теплопостачання (опалення, вентиляція та гаряче водопостачання) для 9 поверхової будівлі при використанні теплового насосу. За допомогою техніко-економічного розрахунку було проведено порівняльний аналіз варіантів вибору основного обладнання для теплопостачання та визначено оптимальний (економічно найвигідніший) варіант. Цим варіантом виявилася установка теплового насосу ТН-110, а також було проведено розрахунок теплової схеми та вибір допоміжного обладнання. Проєкт має графічну частину, яка складається з чотирьох креслень: - Компонування; - План будівлі; - Схема ТНУ; - Теплообмінник.
ДокументВідкритий доступ
Реконструкція опалювальної водогрійної котельні комунального підприємства «Київський метрополітен»
(КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Тихонюк, Сергій Леонідович; Притула, Наталя Олександрівна
Бакалаврський дипломний проект першого рівня вищої освіти, темою якого є «Реконструкція опалювальної водогрійної котельні комунального підприємства «Київський метрополітен». Мета роботи – підбір обладнання водогрійної котельні для забезпечення безперебійного теплопостачання об’єктів підприємства КП «Київський метрополітен» теплоносієм з відповідними параметрами системи опалення. Робота складається з 8 розділів пояснювальної записки на 114 сторінках, в яких висвітлено всі необхідні складові для розкриття теми та мети роботи, а також 23 рисунків, 33 таблиці, 40 бібліографічних найменувань та креслень – 5 арк. ф. А1. В першому розділі охарактеризовується діюча водогрійна котельня, вказується перелік основного та допоміжного обладнання об’єкта та подається стислий опис існуючих об’єктів-споживачів теплової енергії. В другому розділі проводяться розрахунки максимальних тепловтрат споживачів теплової енергії за рахунок теплопровідності, вентиляції та у зв’язку з переміщенням рухомого складу. Застосовуються різні підходи до визначення теплових потоків через огородження, акцент робиться на рекомендаціях та вказівках, що наведені в діючих нормативних джерелах. В третьому розділі розраховується необхідна теплова потужність на гаряче водопостачання, визначається середньогодинне та максимально-годинне споживання гарячої води всіма водозбірними пристроями споживачів. В четвертому розділі наводиться варіант теплової схеми для котельні з закритою схемою теплопостачання, дається опис схеми, проводяться розрахунки теплової схеми по 3-м характерним температурним режимам: максимально-зимовому, по середній температурі найбільш холодного місяця та літній. П’ятий розділ присвячений розрахункам та вибору основного та додаткового обладнання. Зроблено вибір водогрійних котлів, пальникових пристроїв, діаметрів труб циркуляції мережної води, мережевих насосів, пластинчастих теплообмінників, гідророзподілювача, ємностей для запасу хімічно-підготовленої води та води для ГВП. В шостому розділі приділяється увага питанню забруднення навколишнього середовища. Проводяться розрахунки складу та об’єму димових газів, визначаються питомі та секундні емісії шкідливих речовин в атмосферу. Розділ під номером сім висвітлює методи розрахунку димових труб за екологічними показниками та з умовою забезпечення достатньої величини самотяги. Наведені методи та послідовність розрахунків дозволяють отримати мінімальну висоту труби при її діаметрі, коли будуть забезпечені номінальні величини швидкості руху димових газів в трубі, норма концентрації шкідливих речовин по навколишній поверхні та можливість не використовувати димосос через достатність самотяги для видалення продуктів згоряння. У восьмому розділі подаються дані, що стосуються охорони праці обслуговуючого персоналу, мірам протипожежної безпеки, заходам недопущення роботи обладнання при порушенні технологічних норм.