Mechanics and Advanced Technologies, Vol. 5, No. 3

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 15 з 15
  • ДокументВідкритий доступ
    SE Ivchenko-Progress State and Prospects of its Development
    (Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute, 2021) Kravchenko, I.; Kondratyuk, E.
    SE IVCHENKO-PROGRESS – state and prospects of enterprise development. September 2021. SE “Ivchenko-Progress” celebrated the 76th anniversary of the founding of the State Enterprise “Zaporizhzhya Machine-Building Design Bureau” Progress “named after Academician OG Ivchenko. Ivchenko-Progress’s cooperation with the institutions of the National Academy of Sciences of Ukraine is constantly expanding.
  • ДокументВідкритий доступ
    Реологічні характеристики сталі при безперервній валковій розливці-прокатуванні
    (Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute, 2021) Ноговіцин, О.В.; Холявік, О.В.; Кравчук, О.О.; Самойленко, О.В.; Борис, Р.С.
    Проблематика. У процесі отримання смуги в ливарно-прокатному пристрої постає питання поєднання процесу гарячої прокатки затверділого матеріалу та процесу кристалізації рідкого розплаву. Це дає змогу реалізувати ефективну технологію отримання тонколистового прокату.
  • ДокументВідкритий доступ
    Вихідна інструментальна поверхня модульних пальцевих фрез на базі однополосного гіперболоїда для виготовлення зубчастих евольвентних коліс
    (Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute, 2021) Клочко, О.О.; Охріменко, О.А.; Шаповалов, М.В.
    В даній роботі запропоновано методику визначення параметрів однополосного гіперболоїду в якості вихідних інструментальних поверхонь пальцевих модульних фрез призначених для обробки крупномодульних зубчастих коліс та роз- рахункові залежності для визначення параметрів гіперболоїду при яких відхилення його криволінійного осьового профілю буде мінімальне від кривої евольвенти, що є важливо при проектуванні таких інструментів. Розраховано та досліджено вплив модуля зубчастого колеса та числа зубів і теоретичні відхилення від евольвентного профілю, яких можна досягти при та- кому способі заміни вихідної інструментальної поверхні. Наведено рекомендації з проектування та запропоновано конструкцію схем різання та різальної частини пальцевої фрези на базі гіперболоїду при їх реалізації непереточуваними твердосплавними пластинами прямокутної форми, що значно покращує технологічність виготовлення таких фрез і знижує їх вартість. Визначені переваги та недоліки для таких інструментів, що виконані на базі гіперболоїду в порівнянні з інструментами типових конструкцій.
  • ДокументВідкритий доступ
    Енергетичний аналіз процесів переносу та їх основні характеристики у термомеханічних системах демпфірування
    (Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute, 2021) Ночніченко, I.В.; Яхно, О.М.
    В статті розглянуто аналіз процесів переносу з позиції балансу енергії в системі демпфірування. Наведені основні теоретичні засади, які базуються на рівняннях енергетичного балансу гідравлічного амортизатору і законі збереження енергії. Запропонований підхід пов'язаний з розробкою методики і схеми розрахунку технічної системи гасіння коливань. Представлені схеми взаємодії системи через явища переносу та функціонування в системи віброзахисту з оточуючим середовищем. Показано, що демпферні системи базуються на фізичному процесі перетворення механічної енергії в теплову, з пода- льшою дисипацією в навколишнє середовище. Повне розподілення енергії у задачах демпфування приймає наступний вигляд: механічна енергія руху поглинається за рахунок гідравлічного опору рідини та перетворюється у дисипативну складову, яка може сягати 80 % від повної енергії в системі. Наведена математична модель закону збереження енергії. Проведено аналіз, яким чином можливо конструювати робочі процеси в амортизаторі, наприклад, за рахунок дисипації енергії і критеріїв подібності: Ейлера, Фруда, Рейнольдса та ін. В результаті фізичних експериментів встановлено, що рух рідини у гідравлічних каліброваних дроселях породжує виникнення кавітації і різних фізичних явищ та супроводжуючих процесів, при якій відбувається суттєва зміна енергетичного балансу та дисипації енергії при не стаціонарних режимах руху рідини. Наведена залежність загальної втрати потужності амортизатора в змінних умовах експлуатації і схема фізичних процесів та енергетичних перетворень в задачах демпфірування, які перебувають у дисипативних процесах. В статті наведено прин- ципи, які можуть бути використані для проектування апаратів та модулів демпферних систем широкого класу з можливістю рекуперації енергії та накопичення за рахунок введення в систему демпфера, наприклад, мотор-генератора, котушки індуктивності з постійними магнітами, або п'єзоелемент в конструкцію традиційного телескопічного амортизатора.
  • ДокументВідкритий доступ
    Холодне штампування заготовки гільзи гранатометного пострілу калібру 40×53 мм
    (Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute, 2021) Орлюк, М. В.; Піманов, В. В.; Жуков, В. О.
    Проблематика. Вибір раціонального способу штампування заготовок, що мають дві порожнини, зазвичай здійснюється за допустимим ступенем деформації, коефіцієнтом використання матеріалу, продуктивністю процесу без урахування впливу схеми деформування на кінцеві механічні властивості штампованого напівфабрикату.
  • ДокументВідкритий доступ
    Дослідження хвильового опору рідинно-дисперсних середовищ в умовах ультразвукової кавітаційної обробки
    (Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute, 2021) Берник, І.М.; Назаренко, І.І.; Луговський, О.Ф.
    В роботі проведено дослідження ефективності використання кавітаційної енергії в технологічних процесах. Встановлено, що ефективність визначається рядом умов, зокрема максимальним використанням енергії від джерела коливань та мінімальним розсіюванням в елементах конструкції, стійкістю параметрів та режимів роботи ультразвукового технологічного обладнання. За їх врахування запропоновано алгоритм побудови математичної моделі для досліджуваних середовищ. Послідовне з’ясування фізичної сутті та механізму процесу технологічної кавітаційної обробки визначають параметри моделі. За врахування такого підходу досліджено особливості розповсюдження ультразвукових хвиль між випромінювачем і відбивачем Встановлено, що за умов виникнення в технологічному середовищі ультразвукової кавітації відбуваються суттєві зміни її акустичних властивостей. Врахування даних особливостей є принципово важливими за встановлення режимів та параметрів кавітаційної обробки. Вихідною величиною для розрахунків системи “кавітатор – середовище” є опір навантаження технологічного середовища.
  • ДокументВідкритий доступ
    Інноваційна технологія штампування заготовки гільзи малих розмірів
    (Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute, 2021) Калюжний, В.Л.; Ярмоленко, О.С; Марчук, К.Л.
    Робота присвячена розробленню інноваційної технології штампування із низько вуглецевої сталі заготовки гільзи малих розмірів. Послідовність переходів штампування включає операцію холодного зворотного видавлювання, дві операції холодного витягування з потоншенням і холодного обтиску. Моделюванням з використанням методу скінченних елементів визначені зусилля і питомі зусилля на операціях, тепловий ефект при формозміні, форма і розміри напівфабрикатів з розподілом інтенсивності деформацій. Використана пружно-пластична модель металу, яка дозволила виявити зусилля деформування, зусилля вилучення інструменту із з деформованих напівфабрикатів та зусилля видалення напівфабрикатів із матриць. Зворотним видавлюванням отриманий порожнистий напівфабрикат. Показана можливість виконання першого витягування через дві послідовно розташовані матриці з утворенням отвору у донній частині. Після цієї операції потрібний відпал напівфабрикату для відновлення пластичності. Форма і розміри напівфабрикату після другого витягування обтиску визначені із умови досягнення кінцевих розмірів і механічних властивостей заготовки гільзи на останній операції обтиску. Для цього при модулюванні обтиску враховані деформації, що отримані у напівфабрикаті після другого витягування. На кожний перехід штампування розроблена конструкція штампового оснащення. Запропонована технологія штампування заготовки гільзи може бути реалізована на універсальному пресовому обладнанні, має високу продуктивність за рахунок скорочення кількості переходів та зводить до мінімуму механічну обробку.
  • ДокументВідкритий доступ
    Пошкоджуваність армованого композиційного матеріалу з врахуванням схеми укладки
    (Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute, 2021) Бобир, М.І.; Тимошенко, О.В.; Фам, Д.К.
    Розширення використання армованих композиційних матеріалів (АКМ) в силових елементах конструкцій різного призначення вимагає обґрунтованого забезпечення її несучої здатності на стадії проектування та залишкового ресурсу на стадії експлуатації. Відповідні високонавантажені елементи які виготовлені з АКМ мають анізотропний характер механічних властивостей та крихкий характер руйнування. Аналіз літературних джерел показує, що на сьогодні практично відсутні феноменологічні моделі деформування та критерії руйнування анізотропних АКМ з врахуванням пошкоджуваності. Знання названих параметрів дозволяє суттєво уточнювати напружено-деформований та граничний стани відповідальних елементів різного призначення. В даному досліджені запропоновано моделі визначення граничного значення пошкоджуваності АКМ, що враховує схему укладки кожного шару при різних умов простого навантаження (розтяг, стиск, зсув). Границі використання представлених в роботі моделей обмежується максимальним кількістю шарів в АКМ (до сими шарів). Представлені криві кінетики накопичення пошкоджуваності з використання енергетичного методу запропонованого Дзюбою, який базується на зміні ентропії матеріалів при деформації для АКМ з різною комбінацією укладок шарів. Визначені параметри моделей, що в свою чергу показало недоцільність врахування всіх параметрів – з нехтуванням яких незначно впливають на здатність моделей прогнозувати граничні значення пошкоджуваності.
  • ДокументВідкритий доступ
    Creation of sealed strong structures of rocket and space equipment FDM printing methods by ULTEM ™ 9085 PEI plastic
    (Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute, 2021) Salenko, A.F.; Derevianko, I.I.; Samusenko, A.A.; Avramov, K.V.; Lithot, A.V.; Rogulin, V.V.
    The work shows the possibility of manufacturing products for rocket and space technology using the additive FDM-printing technology. The object of research is the nozzle plugs of the “membrane” type. Considering the specific-strength properties of the product during its operation during operation, as well as the features of the FDM-process, the design was optimized, the regularities of the formation of its properties were established. An impregnation technology has been developed to seal the product. The equipment was designed, and pneumatic tests were carried out. The properties of materials were investigated considering their guaranteed shelf life for 12 years of operation under accelerated climatic tests. It is shown that the production of products by FDM-printing methods is promising and expedient, since the properties being formed are predictable, achievable, and stable.
  • ДокументВідкритий доступ
    Кінетика пошкоджуваності матеріалів при різних режимах повторно-змінних навантажень
    (Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute, 2021) Грабовський, А. П.; Бондарець, О. А.; Бабієнко, І. І.
  • ДокументВідкритий доступ
    Підвищення довговічності гарматних стволів зміцненням ППД їх внутрішніх поверхонь
    (Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute, 2021) Афтаназів, І. С.; Шевчук, Л. І.; Строган, О. І.; Струтинська, Л. Р.
  • ДокументВідкритий доступ
    Modeling of the frequency response function and its evaluation during boring
    (Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute, 2021) Shykhalieiev, M.; Medvedev, V.
  • ДокументВідкритий доступ
    Скінченноелементний аналіз електрорезистивного нагрівання апарата високого тиску для дослідження розчинності GaN у Fe
    (Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute, 2021) Людвіченко, О. П.; Анісін, О. М.; Лєщук, О. О.; Щидловський, В. І.
  • ДокументВідкритий доступ
    Reducing the Specular Properties of Metalized Teflon Coverings on Canadian Mobile Servicing Station on the International Space
    (Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute, 2021) Kleiman, J.I .
  • ДокументВідкритий доступ
    The methodology of aggregative evaluation of aircraft cooperative production project efficiency
    (Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute, 2021) Kryvova, S. G.; Rudko, A. M.; Zubanyov, O. E.; Trubachev, S. I.