Секція 2. Інформаційні технології та телекомунікаційні системи

Постійне посилання зібрання

Хмарні технології, інтернетречей, вбудовані системи, смарт системи, телекомунікаційні системи та мережі,теоретичні основи обробки та передачі інформації в телекомунікаційних системах,радіолокація, кібербезпека та захист інформації, системи штучного інтелекту, нейронні мережі.. Керівник секції: д.т.н., проф. Жук С. Я. Секретар секції: Чмельов В. О.

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 16 з 16
  • ДокументВідкритий доступ
    Синтез пристроїв управління лінійними процесами в каналах радіозв’язку
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021) Міщенко, В. О.; Степанов, М. М.
    В роботі представлено математичний апарат щодо синтезу пристроїв управління лінійними процесами ліній зв’язку для застосування в системах та засобах радіозв’язку які передають великий обсяг інформації. Пристрої управління лінійними процесами, які створенні за допомогою цього математичного апарату, дозволяють вдосконалити, з найменшими затратами системи моніторингу мереж радіозв’язку і вирішити проблеми надлишкової завантаженості каналів радіозв’язку.
  • ДокументВідкритий доступ
    Detection of moving objects in video sequences
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021) Omelianenko, B. A.; Vyshnevyi, S. V.
    Розглянуто сфери застосування та перелік задач, в яких виявлення рухомих об’єктів на зображеннях та відео послідовностях може мати важливе практичне значення. Описані підходи до оцінки фону та використання різнецевого методу для виявлення областей, в яких відбувається рух об’єктів. Наведені подальші варіанти аналізу областей зображення, в яких були локалізовані рухомі об’єкти.
  • ДокументВідкритий доступ
    Алгоритми цифрової обробки радіолокаційних сигналів на основі ортогональних поліномів
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021) Гуліч, Є. Д.; Чмельов, В. О.
    В цій роботі розглядається одним із етапів перетворення Гільберта-Хуанга, а саме знаходження емпіричну моду. Основною задачею є вивчення перетворення Гільберта-Хуанга та порівняння його з іншими частотно-часовими методами аналізу сигналів.
  • ДокументВідкритий доступ
    Розумний пристрій виявлення диму
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021) Кот, М. Г.; Мирончук, О. Ю.
    Пожежі у приміщеннях — це небезпечне явище, яке призвести до смерті людини. Для запобігання майбутніх жертв був презентований пристрій, який має можливість сповіщення користувача про перевищений рівень диму у повітрі за допомогою концепції Інтернету речей та бездротових інтернет технологій. Були розглянуті принцип роботи та алгоритми сповіщення людини, яка використовує гаджет, про потенційну пожежу.
  • ДокументВідкритий доступ
    Аналіз алгоритму позиціонування об’єкта на основі технології BLUETOOTH BEACON
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021) Косовець, І. А.; Товкач, І. О.
    Проведено аналіз ефективності визначення положення об’єкту в приміщені на основі RSS-вимірювань, з використанням алгоритму трилатерації. Отримані СКВ похибки оцінки положення об’єкта порівняні з нижньою границею Рао-Крамера та досліджено вплив кількості маяків що використовується для розрахунку.
  • ДокументВідкритий доступ
    An overview of necessary technologies for energy efficient and environmental multimedia 5G networks
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021) Lavrinenko, Vladyslav
    Окреслено та уточненко поняття мультимедійних мереж. Підіймається проблема енергоефективного використання ресурсів, вуглецевого сліду. Описано шляхи вирішення в контексті мереж 5-го покоління. Вказані основні парадигми та необхідні для цього технології, зокрема виділено технології гетерогенних мереж, неортогонального множинного доступу та MIMO.
  • ДокументВідкритий доступ
    Electronic simulator of signals derived from scintillation detectors in spectrometric identification of high-energy charged particles
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021) Yezerskyi, N. V.; Movchaniuk, A. V.; Dudnik, O. V.
    Представлено концепцію електронного імітатора сигналів зі сцинтиляційних дете-кторів для заміщення системи, розміщеної у камері з джерелом іонізуючого випроміню-вання при випробуваннях електронних систем спектрометра-аналізатора заряджених ча-стинок високих енергій, що проектується.
  • ДокументВідкритий доступ
    Розрахунок дальності виявлення БПЛА FMCW радіолокатором на базі програмно визначеного радіо BLADERF 2.0.
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021) Неуймін, О. С.; Маленчик, Т. В.
    Виконано розрахунок дальності виявлення БПЛА FMCW радіолокатором з використанням SDR BladeRF 2.0 та його модулів.
  • ДокументВідкритий доступ
    Алгоритм супроводження точкової цілі з використанням моделі виявлення на основі патч-зображення
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021) Маленчик, Т. В.; Неуймін, О. С.; Жук, С. Я.
    Синтезовано алгоритм супроводження точкової цілі з використанням моделі виявлення на основі патч-зображення.
  • ДокументВідкритий доступ
    Метод детектування DVB-S2/S2X сигналів
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021) Круглик, О. С.; Семенов, В. Ю.
    Важливою частиною цифрового радіозв'язку є визначення того який саме сигнал поступає на вхід приймача. Багато сучасних систем зв'язку основані на стандарті широкосмугового сповіщення DVB-S2 і його розширеній версії DVB-S2X. В даній роботі пропонується метод класифікації ревізії і декодування поля PLSCODE DVB-S2/S2X стандартів. Для запропонованого методу детектування розраховано криву робочих характери-стик приймача (ROC) та залежність ймовірності пропуску (MDP) від співвідношення сигнал/шум (SNR). Дані характеристик ROC і MDP показали ефективність запропонованого методу при низьких значеннях SNR.
  • ДокументВідкритий доступ
    Модифікований алгоритм цифрової обробки сигналів в радіолокаційній систем виявлення малорозмірних цілей
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021) Чернишов, Д. Є.; Чмельов, В. О.
    В цій роботі розглядається проблема виявлення малорозмірних цілей радіолокаційною системою, на фоні завад та відбитих від великих рухомих цілей сигналів. Основною задачею є дослідження використання різних віконних функцій (Хеннинга, Хемминга, Бартлетта, Блекмана…) за допомогою Matlab та їх порівняння, та при можливості модифікація. Отримання результатів буде давати змогу оцінити плюси та мінуси застосування тієї чи іншої функції для рішення задач обробки сигналів.
  • ДокументВідкритий доступ
    Контроллер мікроклімату для тераріумів
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021) Бруско, А. В.; Мирончук, О. Ю.
    Проаналізовано існуючі готові рішення, їх основні види та недоліки. Представлено пристрій для контролю середовища у тераріумах, який також є елементом IoT та, за бажанням, системи Розумний дім. Описано його функціонал та основні якості, які роблять його кращим рішенням, аніж наявні готові продукти. Наведено технічний опис пристрою.
  • ДокументВідкритий доступ
    Порівняльна характеристика аналогової та цифрової телефонії
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021) Павленко, Є. В.
    В даній статті представлена порівняльна характеристика аналогової і цифрової те-лефонії. Розглянуто особливості функціонування, переваги та недоліки обох технологій, запропоновані можливі шлюхи покращення.
  • ДокументВідкритий доступ
    Швидке і ефективне поліпшення якості зображення за допомогою згорткової нейронної мережі
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021) Лащевська, Н. О.; Недзельський, О. Ю.
    В роботі розглянуто використання згорткових нейронних мереж для вирішення завдань обробки зображень. Розглянуто архітектуру згорткової нейронної мережі, яка використовується для поліпшення якості зображень та збільшення швидкості обробки, що називається швидким і ефективним поліпшенням якості (fast and efficient quality enhancement - FEQE) та дозволяє виконати навчання мережі для вирішення різних завдань, таких як формування зображення, сегментація, передача стилю і поліпшення якості зображення. Використання методу FEQE не потребує великих обчислювальних потужностей, що дозволяє його використовувати і в мобільних пристроях.
  • ДокументВідкритий доступ
    Особливості поєднання raid-масивів з файловую системою WAFL
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021) Логвиненко, Б. Д.; Войцех, С. І.
    Розглянуто особливості масивів RAID 0 – RAID 6 та їх принципові відмінності від RAID TEC. Показано, що масив дисків RAID TEC в поєднанні з файловою системою WAFL може забезпечити кращі показники надійності і продуктивності.
  • ДокументВідкритий доступ
    Огляд методів виявлення і локалізації.
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021) Сокольський, С. О.; Мовчанюк, А. В.
    Розглянуто основні методи виявлення МЛА, їх переваги та недоліки.