Основи моделювання технологічних систем

2024-06-24

У процесі пізнання та практичної діяльності людство широко застосовує різноманітні моделі. Моделювання – це універсальний метод наукового пізнання, що базується на побудові, дослідженні та використанні моделей об’єктів та явищ. Найбільш важливим, в сучасних умовах розвитку людства, різновидом моделювання є математичне. Математичне моделювання ‒ це потужний інструмент розв’язування технологічних, інженерних і наукових проблем, що ґрунтується на використанні математичних моделей. Сучасні досягнення науки та техніки були б неможливі без використання адекватних математичних моделей. Нині епоха відповідальних рішень, які необхідно приймати не інтуїтивно, а на науковій основі з використанням найсучасніших досягнень, у тому числі й у сфері математичного моделювання. Цей підручник спрямовано на ознайомлення здобувачів з основами фізичного і математичного моделювання технологічних систем, підготовку студентів до самостійного створення таких моделей для розв’язання практичних і наукових завдань. Підручник орієнтовано на студентів молодших курсів технічних університетів, що навчаються за спеціальністю 144 «Теплоенергетика».

Єщенко, О. А. Основи моделювання технологічних систем [Електронний ресурс] : підручник для здобувачів ступеня бакалавра за спеціальністю «Теплоенергетика» / О. А. Єщенко, Д. В. Риндюк, В. А. Пешко ; КПІ ім. Ігоря Сікорського. – Вид. 2-е, випр. та доп. – Електронні текстові дані (1 файл: 10,89 Мбайт). – Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024. – 339 с. – Назва з екрана.