Виконання розрахункової роботи є важливою та невід’ємною складовою опанування освітньої компоненти у процесі реалізації навчального процесу у закладах вищої освіти, головна мета якої спрямована на набуття студентами навичок і досвіду самостійної роботи щодо вирішення питань практичного спрямування на підставі теоретичних знань отриманих на лекційних заняттях. У процесі виконання розрахункової роботи вирішуються наступні задачі: визначення оптимальних умов використання локальних джерел розосередженої генерації й акумулювання енергії з метою оптимізації режимів електроспоживання шляхом підвищення однорідності графіків навантаження окремих елементів систем електропостачання; вибір місць інтеграції джерел розосередженої генерації в розподільні мережі з метою мінімізації втрат потужності й електричної енергії; оцінка впливу локальних джерел генерації на відхилення напруги в розподільних лініях і мережі низької напруги при існуючих законі регулювання напруги та відгалуженнях переключень без збуджень розподільних трансформаторів; використання низки методів багатокритеріального прийняття рішень при порівнянні альтернативних варіантів розвитку систем електропостачання. Досвід вирішення зазначених проблем є важливим для студентів магістрів спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» освітньо-професійної програми «Системи забезпечення споживачів електричною енергією» для удосконалення проектування й експлуатації сучасних систем розподілу електричної енергії в напрямку забезпечення економічності, енергетичної ефективності, надійності та з урахуванням актуальних напрямів їх розвитку.

розподільні мережі, джерела розосередженої генерації, вплив локальних джерел генерації, мінімізація втрат потужності й електричної енергії

Гібридні системи малої енергетики: рекомендації до виконання розрахункової роботи [Електронний ресурс] : навч. посіб. для здобувачів ступеня магістра за освіт. програмою «Системи забезпечення споживачів електричною енергією» спец. 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка / КПІ ім. Ігоря Сікорського ; уклад.: В. А. Попов, О. С. Ярмолюк. – Електронні текстові дані (1 файл: 977.91 Кбайт). – Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023. – 61 с. – Назва з екрана.