Магістерська робота присвячена дослідженню ключових етапів та сучасного стану інституціоналізації медіації. У роботі узагальнено теоретичні аспекти процесу інституціоналізації медіації в Україні, проаналізовано сутність медіації як соціального інституту, розглянуто історичні етапи становлення медіації у світі та приклади успішної інституціоналізації медіації в окремих країнах, висвітлено історію розвитку медіації в Україні, проаналізовано чинне законодавство та нормативно-правову базу, що регулює застосування медіації. На основі соціологічного дослідження із використанням якісного аналізу напівструктурованих глибинних інтерв’ю з експертами-медіаторами охарактеризовано ключові етапи інституціоналізації медіації в Україні, окреслено перспективи подальшого розвитку медіації як соціального інституту. В даній роботі викладено опитувальник для експертного інтерв'ю щодо процесу інституціоналізації медіації в Україні та аналіз результатів дослідження.

медіація, конфлікт, соціальний конфлікт, врегулювання конфліктів, соціальний інститут, інституціоналізація, mediation, conflict, social conflict, conflict resolution, social institution, institutionalization

Шмаленко, Ю. І. Медіація як інституціональне явище в Україні: сучасний стан та перспективи розвитку : магістерська дис. : 054 Соціологія / Шмаленко Юлія Іванівна. – Київ, 2024. – 109 с.