Бакалаврські роботи (АЕ)

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 10 з 10
  • ДокументВідкритий доступ
    Теплиця тепловою потужністю 15 кВт з комбінованою системою обігріву
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022-06) Конько, Богдан Вадимович; Лебедь, Наталія Леонідівна
    Мета проєкту ‒ створення теплиці для приватного господарства тепловою потужністю 15 кВт з комбінованою системою обігріву. В ході виконання проекту було виконано огляд існуючих конструкцій теплиць, матеріалів, які використовуються у теплицях, а також систем, що підтримують необхідний мікроклімат. Розроблено для теплиці розмірами 3х4 м конструкцію каркасу, схеми поливу і теплового забезпечення, запропонована система вентиляції. Виконано тепловий та гідравлічний розрахунки системи опалення, розроблена на базі прототипу конструкція теплообмінника для обраної системи опалення. Результати виконання дипломного проєкту можуть бути використані для будівництва теплиці на присадибній ділянці.
  • ДокументВідкритий доступ
    Вплив ефективної довжини теплової труби на її теплопередавальні характеристики
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022) Крамаренко, Данило Олегович; Алексеїк, Ольга Сергіївна
    Об’єкт дослідження – теплопередавальні характеристики теплових труб. Предмет дослідження – вплив ефективної довжини теплової труби на її теплопередавальні характеристики. Метод дослідження – експериментальний метод дослідження теплопередавальних характеристик теплових труб. Аналіз експериментальних даних показав, яким чином ефективна довжина теплової труби впливає на її теплопередавальні характеристики. Встановлено, що зменшення ефективної довжини призводить до зменшення еквівалентної теплопровідності з одночасним зростанням максимальної теплотранспортної здатності теплової труби. Рекомендації - результати можуть бути використані для більш детального вивчення характеристик теплових труб, а також при розробці та проектуванні теплопередаючих систем або систем охолодження на основі теплових труб.
  • ДокументВідкритий доступ
    Котел паровий Е-50-1,4-210 ГМ
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022) Орловський, Богдан Олегович; Новаківський, Євген Валерійович
    Енергетика всієї країни – це величезне господарство, яке включає підприємства з видобутку та транспорту енергетичних ресурсів, з перетворення одних видів енергії в інші, по транспортуванню енергії, ремонтні підприємства, наукові та проектні інститути та багато іншого. Усі разом вони утворюють велику енергетичну систему, яка включає п’ять систем енергетики: електроенергетичну, ядерно-енергетичну, нафтопостачальну, газопостачальну, вуглепостачальну. На даний момент енергетична промисловість України знаходиться у скрутному становищі. Найбільшою проблемою є проблема неплатежів, спричинена несплатою споживачів за відпущене їм електроенергію та тепло, так як своєчасно сплачується не більше 20% від загальної відпустки енергоносіїв виробництва енергії. На даний момент більша частина енергетичного устаткування електростанцій України технічно застаріло і потребує модернізації або заміни. Але введення нових енергетичних потужностей ведеться повільними темпами, так як великих коштів, потрібних для цього, енергетичні компанії не мають, а державні дотації не великі. В цих умовах. Це призводить до відсутності захисних засобів у енергетичних підприємств і, як наслідок, до проблем з постачанням палива та загрозі зриву графіку актуальною являється задача підтримання у роботоспроможному стані та модернізуванні вже існуючого енергетичного устаткування, у тому числі і тих котлів, що є на електростанціях України. Курсовий проект включає два основні розділи: розрахунковий та графічний. Розрахунковий складається з наступних частин: визначення об’ємів та ентальпій повітря і продуктів згорання палива; зведення теплового балансу і визначення коефіцієнта корисної дії та витрати палива; теплового розрахунку топки та конвективних поверхонь нагріву (фестона, пароперегрівника, водяного економайзера, повітропідігрівника), а також визначення аеродинамічних опорів газового тракту; визначення характеристик на міцність поверхонь нагріву та елементів парового котла. Графічний розділ включає два аркуші креслень, на яких накреслено поздовжній та поперечний розрізи котла.
  • ДокументВідкритий доступ
    Котел паровий Е-32-3,9-420 ГМ
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022) Школьний, Максим Вікторович; Косячков, Олексій В'ячеславович
    В даній роботі виконано повірково-конструкційний розрахунок котельного агрегату типу Е-32-3,9-420 ГМ, прототип – котел ТП-35У. Топкова камера парового котла повністю екранована, що забезпечує необхідне теплосприйняття. Димові гази, після виходу з топкової камери, проходять через горизонтальний газохід, де розміщені два пакети конвективного пароперегрівача. Робоче тіло спочатку подається в другий пакет пароперегрівника по ходу димових газів, а потім, через поверхневий пароохолоджувач, в перший. Рух робочого тіла в першому пакеті – прямотоково-протитоковий, у другому - протитоковий. Пароперегрівник відділений від топки фестоном, який захищає труби пароперегрівника від значних теплових потоків. Фестон – поверхня, утворена розведенням труб заднього екрану на виході з топкової камери. Регулювання температури перегрітої пари на виході з пароперегрівника здійснюється пароохолоджувачем поверхневого типу, шляхом зміни витрати води через трубки пароохолоджувача.
  • ДокументВідкритий доступ
    Котел паровий Е-70-4,3-435 ГМ
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022) Олайа-Верано, Ніколь Ернанівна; Філатов, Володимир Іванович
    Дипломний проєкт Олайа-Верано Ніколь Ернанівни виконаний у відповідності з затвердженою темою і завданням з використанням літературних джерел, включає 2 аркуші А1, 1 аркуш А2 і один аркуш А3 графічного матеріалу та пояснювальну записку об’ємом 138 сторінок. У даному дипломному проєкті виконано комплексний розрахунок парового котла Е-45-4,2-430 ГМ на базі прототипу котла БКЗ-75-39-ГМА. Він складається з теплового, теплогідравлічного та аеродинамічного розрахунків та розрахунку на міцність елементів парового котла. Як індивідуальне питання розглянуто: «Методи зниження викидів NOx», та проведено аналіз первинних і вторинних методів.
  • ДокументВідкритий доступ
    Особливості теплообміну і механізму процесу конденсації при використанні сучасних поверхнево-активних речовин в теплообмінних апаратах
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022) Федорець, Дарина Станіславівна; Гавриш, Андрій Сергійович
    Дипломний проект першого (бакалаврського) рівня вищої освіти на тему ,,Особливості теплообміну і механізму процесу конденсації при використанні сучасних поверхнево-активних речовин в теплообмінних апаратах”: пояснювальна записка на 67 сторінках, 22 рисунок, 2 таблиці, 37 перелік посилань, креслень - 3 арк. ф. А1. Мета - проведення дослідження теплообміну і механізму процесу конденсації на різних поверхнях із застосуванням новітніх поверхневих-активних речовин в теплообмінних апаратах. Проведений аналіз стану проблеми використання поверхнево-активних речовин в теплообмінних апаратах. Розглянуті схеми дослідного модуля для вивчення процесу краплинної конденсації, в умовах різнотипних теплообмінних апаратів на гідрофобних поверхнях. Досліджені основні закономірності механізму процесу конденсації в присутності поверхнево-активних речовин. Оброблені експериментальні дані для теплообмінників типу «труба в трубі», пластинчатого та кожухотрубного ТОА. Розроблені заходи з правил техніки безпеки під час проведення дослідів. Розглянуті питання охорони праці та безпеки життєдіяльності в надзвичайних ситуаціях. На кресленнях наведені теплообмінні апарати кожухотрубний, пластинчастий і типу труба в трубі.
  • ДокументНевідомий
    Робочі характеристики високотемпературних теплових труб з металоволокнистою капілярною структурою
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022) Кучеренко, Андрій Ярославович; Шевель, Євген Вікторович
    Об’єкт дослідження – процеси теплообміну та гідродинаміки в високотемпературній тепловій трубі з капілярною структурою. Предмет дослідження – вплив режимних параметрів на теплотехнічні характеристики теплової труби. Мета роботи – дослідити робочі характеристики високотемпературної теплової труби з натрієм, поле температур, термічний опір. Метод дослідження – експериментально – розрахунковий метод дослідження. Результати досліджень можуть бути використані для розробки теплоакумулючих пристроїв, енергетиці, металургійній промисловості забезпечення ізотермічних умов для реакції, котрі протікають з виділенням або поглинанням тепла у великих об'ємах.
  • ДокументНевідомий
    Вплив гравітаційного поля на процеси теплообміну в тепловій з металоволокнистою пористою структурою
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022) Ромащенко, Микита Дмитрович; Сорокова, Наталія Миколаївна
    Об’єкт дослідження – процеси теплообміну в гравітаційних теплових трубах. Мета роботи – дослідити як впливають сили гравітації на теплопередаючі характеристики теплової труби при зміні її кута нахилу. Метод дослідження – експериментальний метод, що базується на фіксуванні температур в трьох зонах теплової труби, та теоретичні методи для подальшої обробки отриманих даних. Отримані результати підтверджують ефективність теплопередачі при використанні теплових труб, і тому сферу їх застосування треба збільшувати та розвивати, та вказують на необхідність врахування кута нахилу теплової труби для адекватної оцінки її теплопередаючіх характеристик.
  • ДокументНевідомий
    Котел паровий Е-50-4-435Г
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022) Ткачук, Артем Олександрович; Рогачов, Валерій Андрійович
    В даній пояснювальній записці представлені розрахунок парового котла Е-50-4-435 Г та індивідуальне завдання оглядового плану. Згідно розрахунку даного котельного агрегату був одержаний ККД, що становить 94,52%. Графічна частина включає в себе креслення загального виду – поздовжній та поперечний розрізи котла, теплову схему. Котел типу Е-50-4-435 Г призначений для отримання насиченої або перегрітої водяної пари. Котел працює як на газу так і на мазуті. Котлоагрегат має один барабан з вертикальною природньою циркуляцією та виконаний в П-подібній схемі компоновки поверхонь нагріву. Діапазон регулювання паропродуктивності складає 70-100%. Двоступеневе випаровування признчене для зменшення солевмісту робочого тіла в барабані. Показані дві схеми двоступеневого випаровування, з розділенням барабану на відсіки чистий та солевий у відношенні 80 до 20 % та двоступенева схема з виносним циклоном. Схема з виносним циклоном має переваги через відсутність перетоку робочого тіла.
  • ДокументНевідомий
    Вплив розміру парового простору мініатюрної теплової труби на її теплопередавальні характеристики
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022) Цао Шимінь; Алексеїк, Ольга Сергіївна
    Об’єкт дослідження – теплопередавальні характеристики мініатюрних теплових труб. Предмет дослідження – вплив діаметра парового простору на теплопередавальні характеристики мініатюрних теплових труб. Метод дослідження – фізичний експеримент для визначення теплопередавальних характеристик мініатюрних теплових труб. Аналіз результатів експериментальних досліджень показав, що зменшення діаметра парового простору мініатюрної теплової труби призводить до суттєвих змін її теплопередавальних характеристик. Зміна діаметра від 1,2 мм до 4 мм призводить до зменшення температури зони нагріву на 20-40 градусів, зменшення термічного опору в 3,5 рази. Одночасно із цим зменшується коефіцієнт ефективної теплопровідності теплових труб більше, ніж в 2,5 рази. Отримані результати можуть бути застосовані у розробці та проектуванні систем охолодження та термостабілізації на основі мініатюрних теплових труб.