Аналіз технічного рівня об’ємних гідроприводів з мотор-колесами

Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute

Проведений аналіз використання об’ємних гідроприводів обертання гідромотор-коліс для гусеничних та колісних машин. Розглянутігідравлічні принципові схеми застосування швидкісних аксіально-поршневих гідромоторів з планетарними редукторами та високомоментних радіально-поршневих гідромоторів, зокрема гідропристроїв для забезпечення надійного пересування при виникненні перешкод з боку дорожнього покриття. Показані особливості методики статичного і динамічного розрахунку з використанням математичної моделі для чисельного розв’язання диференціальних рівнянь при розрахунку коливань тиску та частоти обертання гідромоторів залежно від завдань інтенсивності зміни подачі насоса та робочого об’єму гідромотора з урахуванням його ККД. Проведений порівняльний аналіз технічного рівня гідромотор-коліс та виявлено суттєво підвищення вихідних параметрів високомоментних радіально-поршневих гідромоторів щодо тиску, частоти обертання та відношення маси до крутного моменту. Стаття може бути корисної для інженерів, науковців та студентівмагістрів.

об’ємний гідропривод, гідромотор-колесо, технічний рівень, розрахунок гідроприводу, hydraulic fluid power, wheel hydraulic motor, technical level, hydraulic drive calculation

Аналіз технічного рівня об’ємних гідроприводів з мотор-колесами / Г. А. Аврунін, М. А. Подригало, І. І. Мороз, О. Д. Коваль // Mechanics and Advanced Technologies. – 2023. – No. 2. – С. 185-192. – Бібліогр.: 14 назв.