Вступ до електродинаміки суцільних середовищ

Викладено основні поняття та рівняння електродинаміки суцільних середовищ, проаналізовано загальні властивості електромагнітних процесів за наявності діелектриків та магнетиків, розглянуто вплив ізотропних та анізотропних середовищ на поширення електромагнітного випромінювання. Для студентів бакалаврату природничих факультетів.

Посібник містить матеріали з дисципліни «Електродинаміка суцільних середовищ» (ЕСС) для студентів Навчально-наукового фізико-технічного інституту Національного технічного університету України "«Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»", що навчаються за освітньо-професійною програмою «Прикладна фізика». Він подовжує вже опублікований посібник автора з класичної електродинаміки [4], який містять основи мікроскопічної теорії електромагнітного поля. У даному посібнику викладено основні поняття та рівняння ЕСС, проаналізовано загальні властивості електромагнітних процесів за наявності діелектриків та магнетиків, вплив середовища на поширення електромагнітного випромінювання. Посібник містить методичні додатки та приклади задач для самостійного розв’язання. Викладений матеріал спирається на курси математичного аналізу, математичної фізики та мікроскопічної теорії електромагнітного поля.

електромагнітні процеси, діелектрики, суцільне середовище, електромагнітне випромінювання

Жданов, В. І. Вступ до електродинаміки суцільних середовищ [Електронний ресурс] : навчальний посібник для здобувачів ступеня бакалавра за освітньою програмою «Прикладна фізика» спеціальності 105 «Прикладна фізика та наноматеріали» / В. І. Жданов ; КПІ ім. Ігоря Сікорського. – Електронні текстові данні (1 файл: 1,46 Мбайт). – Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023. – 122 с. – Назва з екрана.