Порівняльний аналіз типів сонячних елементів для фотоелектричних модулів

Інститут відновлюваної енергетики НАНУ

Надано короткий аналіз стану в галузі сонячної енергетики світу щодо сонячних елементів, які виробляються та досліджуються в промисловості на сьогоднішній день та місце України в ньому. Обрано чотири типи найбільш відомих сонячних елементів і, відповідно, фотоелектричних модулів, з метою будівництва заводів за технологіями вище вказаних модулів, що враховують як певні конструкторські відмінності так і значний діапазон за вартістю та надійністю. Розроблена методика їх аналізу з використанням методу парних порівнянь та встановлені критерії, що враховують техніко-економічні показники фотоелектричних модулів (ФЕМ) і ринкові фактори, а саме: коефіцієнт корисної дії, деградація фотоелектричних модулів, вартість сонячного елемента або модуля, вага модуля, екологічність утилізації. Проведено аналіз базових типів фотоелектричних модулів та визначено інтегральні оцінки для кожного з них. Найвищу інтегральну оцінку 8,57 отримали ФЕМ з монокристалічних кремнієвих фотоелектричних елементів, а саму меншу інтегральну оцінку 7,88 - ФЕМ з аморфного кремнію.

екологічність утилізації, environmental friend lines sofutilization, сонячний елемент, photovoltaic module, фотоелектричний модуль, solarcell, коефіцієнт корисної дії, efficiency

Шевчук, В. І. Порівняльний аналіз типів сонячних елементів для фотоелектричних модулів / В. І. Шевчук, Н. В. Марченко, В. О. Пундєв // Відновлювана енергетика та енергоефективність у XXI столітті : матеріали XXІІ міжнародної науково-практичної конференції (20-21 травня 2021 р.). – Київ : Інститут відновлюваної енергетики НАНУ, 2021. – С. 425-429.