Institute of Special Communication and Information Protection of National Technical University of Ukraine “Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute”

У статті продовжено вивчення можливостей застосування теорії складних мереж для дослідження великих сегментів Інтернет на основі таблиць маршрутизації її учасників. На прикладі Української мережі обміну трафіком (UA-IX) обраховано такі показники мережі як розподіл ступеню вузлів, середній геодезичний шлях, глобальна ефективність та вразливість. В роботі наведена методика моделювання топологічних змін певного сегменту мережі Інтернет та порівняння параметрів мережі до та після змін. Емпіричні дані вказують, що чутливість мережі до вилучення певного вузла не залежить від кількості зв‘язків цього вузла.

Интернет, сложные сети, распределение степени, средний путь, глобальная эффективность, уязвимость, Інтернет, складні мережі, розподіл ступеню, середній шлях, глобальна ефективність, вразливість, Internet, complex networks, degree distribution, average path, global efficiency, vulnerability

Зубок, В. Аналіз впливу топології на ефективність та вразливість в глобальних комп‘ютерних мережах / Зубок В. Ю. // Information Technology and Security. – 2012. – Vol. 1, Iss. 2 (2). – Pp. 17–25. – Bibliogr.: 10 ref.