Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»

За допомогою математичного моделювання було виявлено та проаналізовано діагностичні ознаки, що виникають в спектрах віброзбуджуючих сил при короткому замиканні витків обмотки збудження синхронного генератора. Встановлено, що основною діагностичною ознакою, яка може використовуватися в системі вібраційної діагностики і свідчити про наявність зазначеного ушкодження, є поява в спектрі віброзбуджуючих сил гармоніки, частота якої кратна частоті обертання ротора. Досліджені діагностичні ознаки можна використовувати в системах вібраційного контролю та діагностики технічного стану потужних СГ для виявлення коротких замикань в обмотці збудження.

вібрація, спектр, діагностика, синхронний генератор, обмотка збудження, vibration, spectrum, diagnosis, synchronous generator, winding of excitation, вибрация, диагностика, синхронный генератор, обмотка возбуждения

Васьковський, Ю. М. Діагностика коротких замикань в обмотці збудження явнополюсної синхронної машини на основі аналізу віброзбуджуючих сил / Ю. М. Васьковський, О. А. Гераскін // Вісник Національного технічного університету «ХПІ». Серія: Електричні машини та електромеханічне перетворення енергії. – Харків : НТУ «ХПІ», 2015. – № 5 (1114). – С. 20–26. – Бібліогр.: 9 назв.

Зібрання