Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»

Методами математичного моделювання досліджено температурне поле і термомеханічні напруження в роторі асинхронного двигуна при ушкодженні короткозамкненої обмотки ротора. Показано, що при таких характерних ушкодженнях обмотки ротора як розриви стержнів ротора або сегментів короткозамикаючих кілець, виникає нерівномірний розподіл струмів і нагрів елементів обмотки, що призводить до появи в ній несиметричних термомеханічних напружень. Причина виникнення зазначених напружень полягає в різних величинах лінійного подовження окремих стержнів ротора внаслідок різного їх нагріву. Це прискорює подальшу руйнацію ушкодженої обмотки ротора і може призводити до швидкого виходу асинхронного двигуна з ладу.

асинхронний двигун, короткозамкнена обмотка ротора, ушкодження обмотки, температура стержнів ротора, термомеханічні напруження, induction motor, short-circuited rotor winding, damage of the winding, temperature of rotor bars, thermomechanical stresses, асинхронный двигатель, короткозамкнутая обмотка ротора, повреждение обмотки, температура стержней ротора, термомеханические напряжения

Васьковський, Ю. М. Дослідження температурного поля і термомеханічних напружень в роторі асинхронного двигуна при ушкодженні короткозамкненої обмотки ротора / Ю. М. Васьковський, О. А. Гераскін // Вісник Національного технічного університету «ХПІ». Серія: Електричні машини та електромеханічне перетворення енергії. – Харків : НТУ «ХПІ», 2018. – № 5 (1281). – С. 33–37. – Бібліогр.: 4 назв.

Зібрання