Дискретна математика

Навчальний посібник створений за матеріалами лекцій з курсу «Дискретна математика». Він містить основні положення теорії множин, комбінаторики та теорії графів. Зокрема розглянуті основи теорії множин, відповідностей та відношень на множинах. Представлені відношення еквівалентності та порядку, детально описані їх властивості. Основні положення комбінаторики представлені законами комбінаторики, комбінаторними вибірками та типовими комбінаторними алгоритмами. Значна увага приділена теорії графів. Розглянуті базові визначення теорії графів, способи створення та властивості графів, відношення та відображення на графах, магічні числа графів. Окремо розглянуто дерева, їх властивості та ліс. Описані основні алгоритми на графах, призначені для обходу графів, визначення найкоротших шляхів у них та побудови мінімальних остовних дерев. Наведені базові поняття та теореми, пов’язані з правильним мінімальним розфарбуванням графів. Дано код або псевдокод основних алгоритмів розфарбування. Посібник може бути корисним для інженерів та студентів технічних спеціальностей.

дисеретна математика, теорія множин, комбінаторика, теорія графів

Новотарський, М. А. Дискретна математика [Електронний ресурс] : навчальний посібник для студентів спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія», спеціалізації «Комп’ютерні системи та мережі» / М. А. Новотарський ; КПІ ім. Ігоря Сікорського. – Електронні текстові дані (1 файл: 10,66 Мбайт). – Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. – 278 с. – Назва з екрана.