Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського

У статті досліджено вплив пошкоджень стержнів короткозамкненого ротора асинхронного двигуна на його електромагнітний момент. Розроблено польова математична модель асинхронного двигуна, який має пошкоджені стержні ротора. Показано, що при пошкодженні стержнів короткозамкненого ротора асинхронного двигуна змінюється величина і характер електромагнітного моменту. При пошкодженні стержнів ротора середнє значення моменту зменшується і з'являється змінна складова моменту, яка пульсує з частотою ковзання. Із збільшенням кількості пошкоджених стержнів постійна складова моменту значно зменшується, а змінна складова моменту збільшується. При збігу частот коливань робочого механізму і низькочастотних коливань моменту пошкодженого двигуна, може виникнути негативне явище механічного резонансу. Поява змінної складової електромагнітного моменту асинхронного двигуна можна використовувати як діагностична ознака, який свідчить про пошкодження стержнів ротора.

асинхронний двигун, діагностика, момент, стрижень, ротор, asynchronous motor, diagnostics, point, rod, rotor, асинхронный двигатель, диагностика, стержень

Васьковський, Ю. М. Вплив ушкоджень короткозамкненого ротора асинхронного двигуна на електромагнітний момент / Ю. М. Васьковський, О. А. Гераскін // Вісник Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського. – Кременчук : КрНУ, 2014. – Вип. 4 (87). – C. 20–24. – Бібліогр.: 8 назв.

Зібрання