2023-12-15

Київський Університет імені Бориса Грінченка

Біологічний розвиток людини включає її фізичний розвиток та ступінь статевого дозрівання [3]. Взаємозв'язок цих процесів обумовлює зміни, що відбуваються в організмі в пре-і пубертатному віці, впливаючи на особливості становлення та формування функціональних систем та організму в цілому, забезпечуючи прояв його фізичних якостей та працездатності. При цьому як фізичний розвиток, так і статеве дозрівання мають морфологічну та функціональну складові, взаємодія яких є основою функціонування всього організму в цілому [1, 2].

статеве дозрівання, волейболістки, фізичний розвиток, антропометричне обстеження

Сироватко, З. В. Взаємозв'язок фізичного розвитку і полового дозрівання юних волейболісток одного паспортного віку / Сироватко З. В., Сабіров О. С., Сиротинська О. К. // Фізичне виховання, спорт та здоров'я людини: досвід, проблеми, перспективи: матеріали Х Всеукраїнської науково-практичної онлайн-конференції, [Київ], 15 грудня, 2023 р. / Київський Університет імені Бориса Грінченка. - Київ, 2023. - С. 342-344.