Автори

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»

Звіт про НДР: 190 с., 46 рис., 11 табл., 148 джерел. Об’єкт дослідження - методи відображення алгоритмів цифрової обробки сигналів (ЦОС) в спеціалізований обчислювач на базі програмованих логічних інтегральних схем (ПЛІС). Мета роботи – теоретичні основи, методологія проектування високопродуктивних конфігурованих обчислювальних систем, побудова архітектурної концепції організації хмарних обчислень на основі ПЛІС, створення методів та засобів структурного проектування конвеєрних обчислювальних систем, які використовуються у середовищах Грід- систем та хмарних обчислень. Метод дослідження - представлення алгоритмів ЦОС у вигляді графів потоків даних і їхнє відображення в граф структури і опис на мові VHDL, перевірка результатів в експериментальних обчислювачах, виконаних на ПЛІС фірми Xilinx. Розроблено методи структурного синтезу обчислювальних модулів, що виконують періодичні алгоритми в конвейєрному режимі, які забезпечує мінімальні апаратні витрати і тривалість тактового інтервалу при заданому циклі обчислень при обробці мультимедійних даних. За допомогою цих методів розроблена бібліотека обчислювальних модулів, описаних на мовах VHDL, призначених для реалізації в ПЛІС. Модулі пройшли іспити при їхньому конфігуруванні в ПЛІС і відповідають світовому рівню. Прогнозні припущення щодо розвитку об’єкта дослідження – адаптація методів до програмування сигнальних мікропроцесорів. Методи і проекти можуть бути застосовані в галузях телекомунікацій, мультимедіа, зв’язку, приладах діагностики і вимірювання, а також як основа для САПР систем ЦОС.

цифрова обробка сигналів, DSP, ПЛІС, FPGA, VHDL, JPEG

Розробка теоретичних основ, методів та засобів проектування сучасних високопродуктивних комп’ютерних систем у середовищах ҐРІД- та хмарних систем : звіт про НДР (заключ.) НТУУ "КПІ" ; кер. роб. В. Сімоненко. - К., 2014. - 198 л. + CD-ROM. - Д/б №2502-ф