Розпізнавання мовлення в системах штучного інтелекту

Institute of Special Communication and Information Protection of National Technical University of Ukraine “Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute”

Розглядається можливість використання періоду основного тону для визначення інтонації усного мовлення, що, в свою чергу, дозволить визначити зміст висловлення. Пропонується варіант застосування даного параметра мовного сигналу при розпізнаванні мови в системах зі штучним інтелектом. Приводиться приклад обчислення частоти основного тону за допомогою програмної реалізації алгоритму виділення основного тону.

Бердников, О. Розпізнавання мовлення в системах штучного інтелекту / Бердников О. М., Богуш К. Ю., Богуш Ю. П. // Information Technology and Security. – 2012. – Vol. 1, Iss. 1 (1). – Pp. 21–24. – Bibliogr.: 6 ref.