Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України

Лінчевський І. В. Фізичні основи гібридно-керованих елементів оптоелектроніки з використанням магнітомеханічного резонансу. – Рукопис. Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04.07 — фізика твердого тіла. — Інститут фізики напівпровідників імені В.Є. Лашкарьова НАН України, Київ, 2016. У межах дисертаційної роботи досліджені фізичні основи магнітооптичних модуляторів з використанням магнітомеханічного резонансу, як на базі об’ємних монокристалів, так і у складі композиційних структур. Запропоновано теорію магнітомеханічних коливань магнітооптичних кристалів кубічної сингонії з урахуванням розмірів зразка та значення поляризувального магнітного поля. Розроблено теорію просторового магнітооптичного модулятора на базі біморфної пластини в режимі магнітомеханічних коливань. Приведені результати дослідження магнітооптичних модуляторів з амплітудно- і фазочастотними характеристиками поляризованого випромінювання. За допомогою оригінальних методик на базі явища магнітомеханічного резонансу знайденні чисельні значення п’єзомагнітних констант ітрієвого ферит-гранату та нікелевого фериту. Доведено, що на основі магнітних та оптичних явищ, що виникають в магнітовпорядкованих системах в умовах магнітомеханічного резонансу можуть бути створені гібридно-керовані магнітооптичні модулятори, датчики кута повороту, магнітокеровані автогенератори.

магнітооптичний кристал, magneto-optical crystal, ефект Фарадея, вектор Стокса, Faraday effect, Stokes vector

Лінчевський, І. В. Фізичні основи гібридно-керованих елементів оптоелектроніки з використанням магнітомеханічного резонансу : автореф. дис. … д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.07 − фізика твердого тіла / Лінчевський Ігор Валентинович. – Київ, 2023. – 38 с.