Багаторівневі інвертори в системі ядерного магнітного резонансу

Автори

Заграничний, Артур Володимирович

Заграничний А.В. Багаторівневі інвертори в системі ядерного магнітного резонансу. – Рукопис. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.09.12 – напівпровідникові перетворювачі електроенергії. – Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Київ, 2024. В дисертаційній роботі вирішена досить актуальна задача розвитку теорії побудови перетворювачів для систем електроживлення пристроїв ядерного магнітного резонансу з забезпеченням складної форми зондувальної напруги. Розроблено нову математичну модель перетворювача, що дозволила створити систему керування з асинхронною широтно-імпульсною модуляцією. Ґрунтуючись на методах інваріантності, розроблено двоканальну систему керування параметрами пилкоподібної напруги - за періодом та амплітудою. Запропонована методика розрахунку фільтру для отримання зондувальної напруги за законом Хана, що ґрунтується на синтезі за канонічними методами Кауера та Форстера та використанні принципів дуальності, яка дозволяє створити LC-фільтри з покращеною формою зондувальної напруги та знизити втрати в перетворювачі. Також наведена методика розрахунку умов стійкості у вигляді алгебраїчних виразів, на основі якої можливе застосування простих алгоритмів керування перетворювачем на інтервалах сталості його структури.

ядерний магнітний резонанс, багаторівневий інвертор, зондувальна напруга, коефіцієнт інтермодуляційних спотворень, асинхронна широтно-імпульсна модуляція, nuclear magnetic resonance, multilevel inverter, probing voltage, intermodulation distortion coefficient, asynchronous pulse width modulation

Заграничний, А. В. Багаторівневі інвертори в системі ядерного магнітного резонансу : автореф. дис. … канд. техн. наук : 05.09.12 – напівпровідникові перетворювачі електроенергії / Заграничний Артур Володимирович. – Київ, 2024. – 27 с.