Детермiнований хаос

У навчальному посiбнику викладенi основнi сучаснi аналiтичнi й комп’ютернi методи знаходження та дослiдження розв’язкiв динамiчних систем. Описанi методи знаходження ляпуновських характеристичних показникiв, перерiзiв та вiдображень Пуанкаре, природних iнварiантних мiр, Фур’є – спектрiв та розмiрностей регулярних та хаотичних атракторiв динамiчних систем. Розглянутi питання виникнення, розвитку та зникнення детермiнованого хаосу в маятникових системах з обмеженим збудженням. Встановлений вирiшальний вплив обмеженостi збудження на хаотизацiю таких систем. Побудованi та ретельно проаналiзованi фазовi портрети, перерiзи та вiдображення Пуанкаре, розподiли природних iнварiантних мiр та спектральних густин регулярних та хаотичних атракторiв розглянутих маятникових систем. Показано iснування рiзних типiв хаотичних атракторiв та описано декілька сценарiїв переходу вiд регулярних режимiв до хаотичних. Призначена для студентiв унiверситетiв, що навчаються за спеціальністю «Математика».

Повний текст документа доступний лише в локальній мережі університету

методи нелінійної динаміки, фізичний маятник, сферичний маятник

Швець, О. Ю. Детермiнований хаос [Електронний ресурс] : навчальний посiбник для студентiв фiзико–математичного факультету / О. Ю. Швець; НТУУ «КПІ». – Електронні текстові дані (1 файл: 8,02 Мбайт). – Київ : НТУУ «КПІ», 2010. - Назва з екрана.