Institute of Special Communication and Information Protection of National Technical University of Ukraine “Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute”

У статті розглядається одне з можливих рішень задачі підвищення ефективності засобів захисту інформації шляхом виявлення аномальної мережевої активності у діях користувачів. Для рішення задачі застосовується апарат штучних нейронних мереж. Об’єктом дослідження є стан мережевих портів, який характеризує мережеву активність користувачів. Для визначення аномалій у діях користувачів за допомогою штучних нейронних мереж поточна мережева активність користувачів порівнюється з нормальною.

Куліков, В. Виявлення аномальної поведінки користувачів комп’ютерних систем за допомогую штучних нейронних мереж / Куліков В. М., Іващенко О. В., Козлов О. О. // Information Technology and Security. – 2012. – Vol. 1, Iss. 1 (1). – Pp. 25–30. – Bibliogr.: 4 ref.