«Теорія пластичної деформації-2. Математичні основи пластичної деформації» є логічним продовженням дисципліни «Теорія пластичної деформації-1. Фізико-механічні основи пластичної деформації», в якій викладаються математичні основи феноменологічної теорії пластичних деформацій. Дисципліна закріплює та розвиває знання студентів щодо напружено-деформованого стану металу при навантаженні тіла довільною системою сил. Вивчаються умови рівноваги та руху металу при пластичній деформації в рамках феноменологічних теорій пружно-пластичних деформацій та теорії пластичної течії металу. В рамках дисципліни розглядаються, також питання граничного напруженого стану та ресурсу пластичності металу при пластичному деформуванні.

Студенти отримують знання теоретичних підходів до аналітичного опису напруженого та деформованого стану, закономірностей та основних законів пластичної течії металу під впливом активних та пасивних сил в процесах обробки металів тиском для розв'язання прикладних задач в процесах обробки металів тиском, а також уміння: - визначати компоненти тензора напружень, швидкостей деформацій і деформації для об'ємного та плоского деформованого стану; - розрахувати інваріанти тензора напружень, головні нормальні та головні дотичні напруження, розрахувати деформації зсуву за рахунок тертя в процесах ОМД; - будувати діаграми пластичності, організувати вирішення задач граничного формоутворення з використанням критеріїв деформування на основі накопиченої пластичної деформації; - визначити аналітично енергосилові параметри процесу деформування, набувають досвід розв'язання практичних задач для типових процесів обробки металів тиском. Вивчення дисципліни базується на знаннях, отриманих з дисциплін «Вища математика», «Загальна фізика», «Технологія конструкційних матеріалів», «Матеріалознавство», «Механіка матеріалів і конструкцій», «Фізико-механічні основи пластичної деформації». Набуті в результаті навчання дисципліни знання та навички мають бути застосовані студентами при вивченні професійно-орієнтованих дисциплін «Теоретичний аналіз процесів обробки металів тиском», «Технологія заготівельно-штампувального виробництва», «Технологія холодного штампування та конструювання штампів», «Технологія гарячого штампування та конструювання штампів», «Чисельні методи в обробці металів тиском», «Технологія холодного об'ємного штампування», «Високошвидкісні методи обробки металів тиском» та інших.

пластична деформація, пружна деформація, напружено-деформований стан, умови пластичності

Теорія пластичної деформації-2. Математичні основи пластичної деформації. Конспект лекцій [Електронний ресурс] : навч. посіб. для студ. спеціальності 131 «Прикладна механіка», освітня програма «Технології виробництва літальних апаратів» / КПІ ім. Ігоря Сікорського ; уклад.: В. А. Тітов, Н. К. Злочевська. – Електронні текстові дані (1 файл: 1.45 Мбайт). – Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022. – 75 с. – Назва з екрана.