Виконання розрахункової роботи – невід’ємна та важлива складова навчального процесу у закладах вищої освіти, головною метою якого є набуття студентами навичок самостійної роботи щодо вирішення питань як теоретичного, так і практичного спрямування. У процесі виконання розрахункової роботи вирішуються наступні задачі: розраховуються параметри й здійснюється обґрунтування умов роботи джерел розосередженої генерації й акумулювання енергії з метою оптимізації режимів електроспоживання за рахунок вирівнювання графіків навантаження окремих елементів систем електропостачання, визначаються доцільні місця інтеграції джерел розосередженої генерації в розподільні мережі з метою мінімізації втрат потужності й електричної енергії, здійснюється аналіз впливу локальних джерел генерації на режими напруги в розподільних лініях та формуються рекомендації щодо можливих заходів з забезпечення її допустимих відхилень, проводиться порівняння альтернативних варіантів розвитку систем електропостачання з використанням низки методів багатокритеріального прийняття рішень. Досвід вирішення зазначених проблем є важливим для студентів магістрів спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», освітньої програми «Системи забезпечення споживачів електричною енергією» для здійснення проєктування, експлуатації та розвитку сучасних систем розподілу електричної енергії з метою забезпечення їх економічності, енергетичної ефективності, надійності.

джерела розосередженої генерації, акумулювання енергії, місця інтеграції

Активні системи розподілу електричної енергії: рекомендації до виконання розрахункової роботи [Електронний ресурс] : навч. посіб. для здобувачів ступеня магістра за освіт. програмою «Системи забезпечення споживачів електричною енергією» спец. 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка / КПІ ім. Ігоря Сікорського ; уклад.: В. А. Попов, О. С. Ярмолюк. – Електронні текстові дані (1 файл: 907.42 Кбайт). – Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023. – 56 с. – Назва з екрана.