Застосування мережних технологій у малобюджетному телевиробництві

В статті розглянуто класичну схему ефірної студії новин та принцип роботи системи телевізійного мовлення на прикладі стандарту міжнародної системи цифрового телебачення, наведено блок-схему ефірної студії новин, системи цифрового телебачення, а також інтерактивного каналу зв’язку. На базі обладнання з класичної схеми ефірної студії здійснено підбір аналогічного малобюджетного обладнання для організації студії для онлайн- трансляцій, малобюджетність обґрунтовано кошторисом. Розглянуто можливості віддаленого доступу за допомогою підключення через VPN (Virtual Private Network – віртуальну приватну мережу) та через RDC (Remote Desk- top Connection – підключення до віддаленого робочого столу). Здійснено заміри затримки підключення та трансляції. Виділено переваги та недоліки віддаленого підключення.

телебачення, телевиробництво, мережні технології, Virtual Private Network, онлайн- трансляція, television, television production, network technologies, online broadcasting

Щекачихіна, К.А. Застосування мережних технологій у малобюджетному телевиробництві / Щекачихіна К.А., Попович П.В. // Мікросистеми, Електроніка та Акустика : науково-технічний журнал. – 2022. – Т. 27, № 3(122). – С. 268974-1-268974-6. – Бібліогр.: 15 назв.