Дослідження процесу горіння газоподібних палив. Лабораторний практикум

У навчальному посібнику викладено рекомендації до виконання лабораторних робіт з курсу горіння палива та обладнання для його спалювання». В представлених роботах вивчаються класичні методики дослідження процесів горіння газоподібного палива, наведені методи побудови робочих характеристик процесу дифузійно-кінетичного спалювання газу. Важливе значення у вказівках надається питанням визначення нормальної швидкості розповсюдження фронту полум’я із застосуванням пальника Бунзена та методиці визначення зривних характеристик факелу. Крім того, студенти докладно ознайомляться з методикою дослідження пальникових пристроїв промислового призначення та навчаться будувати їх робочі характеристики, які є базою при експлуатації паливоспалювального устаткування. Виконання лабораторних робіт сприятиме більш ґрунтовному розумінню фізиці процесу технічного горіння, яке проходить в топках котлів, камер згоряння та ін. Наведені підходи та технічна реалізація вимірювань робочих параметрів елементів вогнетехнічного обладнання є базою при складанні режимних карт та проведенні заходів з його еколого-теплотехнічного дослідження. Представлені роботи стануть у нагоді студентам енергетичних спеціальностей галузі знань 14 «Електрична інженерія».

горіння, факел, емісія оксидів, газовий аналіз

Дослідження процесу горіння газоподібних палив. Лабораторний практикум [Електронний ресурс] : навчальний посібник з дисципліни «Горіння палива та обладнання для його спалювання» для студентів які навчаються за спеціальностями 144 «Теплоенергетика» / КПІ ім. Ігоря Сікорського ; уклад.: О. А. Сірий, Л. С. Бутовський, М. З. Абдулін. – Електронні текстові дані (1 файл: 364 Кбайт). – Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023. – 67 с. – Назва з екрана.