Інститут відновлюваної енергетики НАН України

В доповіді надано обрунтування використання електричних станцій на базі відновлюваних джерел енергії, які оснаені системами акумулювання електроенергії на основі водню в якості балансуючих потужностей оператора системи накопичення енергії. Водневою технологією забезпечується довготривале зберігання надлишкової електроенергії, одержуваної від вітряних і сонячних електростанцій у періоди мінімального споживання в енергосистемі, з подальшим використанням цієї запасеної енергії за прямим призначенням.

відновлювані джерела енергії, акумулювання електроенергії, воднева технологія, балансуючі потужності, renewable energy sources, electric energy storage, hydrogen technology, balancing capacities

Хілько, В. А. Впровадження водневої технології у використанні відновлюваних джерел енергії в Україні / В. А. Хілько // Відновлювана енергетика та енергоефективність у XXI столітті: матеріали XXI міжнародної науково-практичної конференції, [Київ], 14-15 травня 2020 р. / Інститут відновлюваної енергетики НАНУ. – Київ, 2020. – С. 184-187.