Ескіз недоступний

Автори

Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут"

Звіт про НДР 145 стор., 32 рис., 12 табл., 71 посилань. Об’єктом дослідження є позаштатні, критичні, надзвичайні, аварійні та катастрофічні ситуації при функціонуванні складних технічних систем. Мета роботи – створення концепції, стратегії, методології системного оцінювання, управління безпекою і системного діагностування функціонування складних технічних систем (СТС) у режимі реального часу на основі мінімізації багатофакторних ризиків штатних, позаштатних, критичних і аварійних ситуацій в умовах інформаційної і концептуальної невизначеностей. Предмет дослідження становлять процеси переходу штатного режиму у позаштатну, критичну, надзвичайну, аварійну та катастрофічну ситуацію. Запропонована стратегія гарантованої безпеки функціонування СТС забезпечує запобігання непрацездатності і позаштатним ситуаціям функціонування об’єкту. Принципи своєчасного виявлення та усунення причин можливого переходу працездатного стану об’єкту у непрацездатний стан на основі системного оцінювання і прогнозування динаміки багатофакторних ризиків та цілеспрямованого вибору раціональної ієрархічної структури за заданими вимогами до об’єкта в цілому, зокрема техногенно та екологічно небезпечних технічних систем і об’єктів, дають змогу створити якісно новий рівень безпеки і живучості складних систем. Реалізацію системної стратегії гарантованої безпеки функціонування СТС у вигляді інструментарію інформаційної платформи технічного діагностування розглянуто на прикладах електромобілю-рефрижератора і реанімобілю з пацієнтом на борту. Шляхом комплексної, системної і неперервної оцінки параметрів функціонування об’єкту у реальному режимі часу виявляються ситуації, щодо яких своєчасно приймається рішення про зміну режиму функціонування об’єкту, або штучного коригування низки параметрів з метою впливу на змінений режим і повернення його значень до штатного режиму.

системна стратегія гарантованої безпеки, системне діагностування, багатофакторна мінімізація ризиків, багаторівневі ієрархічні технічні системи

Розробка інструментального комплексу гарантованої безпеки функціонування складних технічних систем в умовах невизначеностей та багатофакторних ризиків : звіт про НДР (заключ.) НТУУ "КПІ" ; кер. роб. Н. Панкратова. - К., 2012. - 145 л. + CD-ROM. - Д/б №2420-п