Автори

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»

Обсяг звіту - 183 сторінки, звіт складається з 12 розділів, кількість ілюстрацій – 53, таблиць – 20, джерел згідно з переліком посилань – 134. Вперше запропоновано новий метод отримання магнітокерованого біосорбенту на основі дріжджів S. сerevisiae методом МГДП у схрещених електричному та магнітному полях. В роботі встановлено технологічні параметри процесу: час перемішування, напруженість магнітного поля, кількість магнітних наночастинок та величина напруги електричного поля. Досліджено сорбційну ємність модифікованого біосорбенту, його стабільність, магнітні властивості та фрактальну розмірність поверхні біосорбенту. Встановлено, що механізм надання магнітних властивостей біосорбенту при МГДП в схрещених електричному і магнітному полях аналогічний багатовихровому МГДП. Сорбційна ємність до іонів міді Cu2+ магнітомічених біосорбентів, отриманих при багатовихровому МГДП та при МГДП в схрещених електричному і магнітному полях, практично однакова і відрізняється в межах похибки. Ефективність процесу біосорбції модифікованим біосорбентом також досліджували для іонів заліза для модельних розчинів та реальних стічних вод. Вперше при очистці стічних вод м. Славутич (Чернігівська обл.) від іонів заліза з використанням магнітокерованого біосорбенту на основі дріжджів S. сerevisiae вдалося отримати вміст іонів заліза нижче ГДК.

магнітокерований біосорбент, біосорбція, наночастинки магнетиту, електрофоретична рухливість, сорбційна ємність, магнітогідродинамічне перемішування

Механізм інтенсифікації процесу сорбції іонів важких металів модифікованим магнітокерованим біосорбентом для очищення стічних вод : звіт про НДР (заключ.) НТУУ "КПІ" ; кер. роб. С. Горобець. - К., 2014. - 181 л. + акт + CD-ROM. - Д/б №2515-ф