Кластеризація регіонів України за динамікою повітряних тривог методом k-середніх для часових рядів (DTW/Soft-DTW) у контексті релокацій бізнесу

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2025

Науковий керівник

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

КПІ ім. Ігоря Сікорського

Анотація

Запропоновано просторово-часовий підхід до аналізу безпекової ситуації та напрямів релокацій бізнесу в Україні. Регіони кластеризовано за формою динаміки повітряних тривог (08.2024–08.2025) методом k-середніх для часових рядів із відстанями DTW/Soft-DTW. Найкращу конфігурацію (Soft-DTW) використано для побудови профілів кластерів та їх зіставлення з показниками міжрегіональних переміщень бізнесу (інтенсивність потоків, частки притоків/відтоків, MER, MEI). Показано відмінності профілів. Отримані результати можуть бути використані для ідентифікації регіонів, привабливих для релокації бізнесу з урахуванням ризиків, а також для підтримки рішень міських і регіональних адміністрацій щодо посилення інвестиційної та безпекової привабливості.

Опис

Ключові слова

кластеризація часових рядів, DTW, Soft‑DTW, Silhouette Score, повітряні тривоги, релокація бізнесу, MER, MEI, навчання без учителя, Python, економічна аналітика

Бібліографічний опис

Кабанова, М. І. Кластеризація регіонів України за динамікою повітряних тривог методом k-середніх для часових рядів (DTW/Soft-DTW) у контексті релокацій бізнесу / Кабанова М. І., Кузнєцова Н. В. // Системні науки та інформатика : збірка доповідей ІV науково-практичної конференції, [Київ], 1–5 грудня 2025 р. / Навчально-науковий Інститут прикладного системного аналізу КПІ ім. Ігоря Сікорського. – Київ, 2025. – С. 109-116.

ORCID

DOI