Анотовані описи звітів про НДР (ООЕП)

Постійне посилання зібрання

У зібранні розміщено анотовані описи звітів про НДР, що виконані на кафедрі.

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • ДокументВідкритий доступ
    Оптико-цифровий процесор для обробки зображень в тепловізійних системах спостереження
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020) Колобродов, В. Г.; Kolobrodov, Valentin
    У даній роботі досліджуються шляхи підвищення ефективності когерентних оптичних спектроаналізаторів (КОС). Підвищення ефективності досягається за рахунок використання в КОС вхідного транспаранта у вигляді просторово-часового дискретного модулятора світла і реєстратора просторового спектра за допомогою матричного приймача випромінювання (МПВ). Узгодження параметрів модулятора, фур’є-об’єктива і МПВ дозволила покращити технічні характеристики КОС. Під узгодженням розуміється вибір параметрів компонентів КОС, які дозволяють отримати покращені характеристики КОС. Критерій ефективності базується на частоті зміни вхідних сигналів; робочому діапазоні просторових частот; просторовій смузі пропускання; просторовому спектральному розділенні. В розробленій моделі КОС були запропоновані математичні моделі дискретного просторово-часового модулятора світла, фур’є-об’єктива, матричного приймача випромінювання, а також розроблено методи проектування когерентних оптичних спектроаналізаторів. Для підтвердження результатів проведених теоретичних досліджень було створено лабораторний стенд КОС, який дозволяє виконати вимірювання розподілу інтенсивності світла у дифракційній картині, що сформована тест-об’єктом; визначення відповідності положення дифракційних максимумів і мінімумів в площині спектрального аналізу їх просторовій частоті; вимірювання спектрів тест-об’єктів, отриманих з використання двох лазерів з різними довжинами хвиль; вимірювання технічних характеристик КОС. Розроблено нові методи проведення таких досліджень. Для вимірювання характеристик КОС запропоновано в якості тест-об’єктів використовувати щілину і дифракційну гратку, а також фур’є-об’єктив із змінною апертурною діафрагмою. Результати експериментальних досліджень підтверджують достовірність теоретичних досліджень з відносною похибкою (5 - 10)%. На запропонований оптико-електронний цифровий процесор обробки зображень та інфрачервоний об’єктив було отримано патенти України на корисну модель №132123, №132032.
  • ДокументВідкритий доступ
    Розроблення нових критеріїв якості зображення тепловізійних систем спостереження різного призначення і апаратури для їх визначення
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019) Боровицький, В. М.; Borovytsky, Volodymyr
    Розроблено комплексну методологію оцінки ефективності функціонування інформаційного середовища, до складу якого входить тепловізійна система спостереження (ТПСС), що встановлюється на рухомих носіях, таких як безпілотні літальні апарати, мікро- та нано-супутники. Розглядаються базові сценарії виконання типових задач спостереження, а саме – пошук, виявлення, розпізнавання та ідентифікацію об’єктів на фоні внутрішніх системних шумів, або шумів, енергетична яскравість яких описується гаусовим розподілом. Запропоновано нові підходи до визначення перспективних оцінок ефективності ТПСС: мінімальної різниці температур, що сприймається, показника успішності виконання завдання ТТР, показника розрізнення орієнтації трикутника. Показано, що характер взаємодії матричної структури аналізатора зображення сучасних приймачів випромінювання з періодичними та неперіодичними об’єктами є різним для стаціонарних і рухомих ТС. Розроблені методи підвищення просторового розділення як при рівномірному русі, так і при низькочастотних вібраціях. Встановлено, що показник ТТР наразі забезпечує найбільш адекватну оцінку сучасних ТПСС, є сумісним із стандартами НАТО і дає можливість аналізувати також багатоканальні системи спостереження. Розроблено механізм врахування багатоканальності інформаційної системи при розрахунках її ефективності з використанням показника ТТР. Розроблено нові методики вимірювання основних характеристик ТПСС. Запропоновано технічні рішення визначення модуляційної передавальної функції, функції передачі сигналу, зонної характеристики, мінімальної роздільної різниці температур. В основу вимірювання енергетичних характеристик покладено оригінальну схему формування поля яскравості, яка забезпечує великий динамічний діапазон вхідного сигналу з нерівномірністю по полю не більше 5%.
  • ДокументВідкритий доступ
    Тепловізійні системи спостереження безпілотних авіаційних та космічних апаратів
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2017) Колобродов, В. Г.; Kolobrodov, Valentin; Колобродов, В. Г.; Кафедра оптичних та оптико-електронних приладів; Приладобудівний факультет; Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
  • ДокументВідкритий доступ