Технологія і техніка друкарства: збірник наукових праць, Вип. 2(76)

Постійне посилання зібрання

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • ДокументВідкритий доступ
    Використання технологій передискретизації для репродукування зображень з низькою роздільною здатністю
    (ВПІ КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022) Ткаченко, В. П.; Гордєєв, А. С.
    В статті розглядається проблема збільшення роздільної здатності зображень, що означає зміну величини пікселів світлини та збільшення їх кількості на одиницю довжини(дюйм). Виявлено наскільки якісно збільшується роздільназдатність за допомогою онлайн-редактора Photo Enlarger.
  • ДокументВідкритий доступ
    Онлайн-навчання редакторської майстерності: огляд українських і зарубіжних онлайн-курсів
    (ВПІ КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022) Фіялка, С. Б.; Гончарук, Т. Г.
    У статті розглянуто змістове наповнення та принципи функціонування українських та зарубіжних онлайн-курсів для опанування редакторської майстерності. Такі курси забезпечують гнучкість навчання та задовольняють потребу редактора в безперервному професійному вдосконаленні в умовах пандемії COVID-19 та військових дій в Україні.
  • ДокументВідкритий доступ
    Короткий віршований текст для дітей: еволюція, перцепція, редагування
    (ВПІ КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022) Тріщук, О. В.; Мельник, І. О.
    Описано підходи до редагування короткого віршованоготексту для дітей старшого дошкільного віку. Досліджено психологію сприймання цього різновиду текстів з урахуванням перцептивних особливостей зазначеної вікової категорії читачів. Доведено, що старші дошкільники психологічно налаштовані на сприйняття образів і тому надають перевагукоротким формам віршованого тексту з превалюванням ілюстративного матеріалу.
  • ДокументВідкритий доступ
    Digital algorithms polarization-holographic 3D layered mapping of microscopic images of polymere films in polygraphic production
    (ВПІ КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022) Ushenko, O. H.; Soltys, I. V.; Dubolazov, O. V.; Olar, O. V.
    Scientific work presents systematized data of original experi-mental research of diagnostic efficiency of multiparametric(using polarizing mathematical fourth order — Stokes vector)layer-by-layer three-dimensional laser Stokes-polarimetriccoordinate digital mapping of a series of microscopic polariza-tion-filtered images of coordinate distributions of random va-lues of parameters of azimuth (the plane angle of oscillation of the laser electric intensity vector) and ellipticity (eccen-tricity of the laser coherent electric intensity vector trajec-tory) of a set of optically anisotropic diffuse samples, in which multiple interaction of laser radiation and op-tical inhomogeneities takes place.
  • ДокументВідкритий доступ
    3D computer algorithms for digital reconstruction of the polycrystalline structure of polygraphic polymers
    (ВПІ КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022) Ushenko, O. H.; Dubolazov, O. V.; Horskyi, M. P.; Soltys, I. V.
    Proposed and substantiated a method for 3D Mueller-matrixreproduction of the distributions of parameters of linear and circular birefringence and dichroism of partially depo-larizing polymer films in publishing and printing business.
  • ДокументВідкритий доступ
    Параметри наклепу поверхонь антифрикційних композитних деталей друкарських машин при фінішному кубонітовому шліфуванні
    (ВПІ КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022) Роїк, Т. А.; Гавриш, О. А.; Віцюк, Ю. Ю.; Бровкин, А. О.
    Стаття присвячена визначенню фізичних властивостейтонкого поверхневого шару після фінішної кубонітовоїобробки робочих поверхонь нових самозмащувальнихантифрикційних композитів на основі відновленихшліфувальних відходів сталей 8Х4В2МФС2 та05Х12Н6Д2МФСГТ з домішками твердого мастила CaF2для формування практичних рекомендацій з науково-обґрунтованих режимів тонкого кубонітового шліфування робочих поверхонь самозмащувальних дета-лей контактних пар друкарської техніки.
  • ДокументВідкритий доступ
    Polygraphic laser tomography system and algorithms for computer digital reconstruction of the bulk structure of polymeric materials
    (ВПІ КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022) Ushenko, O. H.; Soltys, I. V.; Dubolazov, O. V.; Matymish, M. M.; Liniuchev, O. H.
    В науковій статті представлено матеріали, які висвітлюютьновий експериментальний метод поляризаційної томогра-фії полікристалічної структури полімерних фазово-неод-норідних шарів. Метод заснований на формалізмі вектор-но-параметричного опису лазерних полів за допомогоюпараметрів вектора Стокса.
  • ДокументВідкритий доступ
    Розв’язання багатокритеріальної задачі вибору способу імітації зношення банкнот
    (ВПІ КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022) Киричок, Т. Ю.; Коротенко, О. В.; Сокол, О. П.
    Проведено експертне оцінювання матриць парних по-рівнянь критеріїв відносно глобальної цілі — адекватноїімітації зношення банкнот та матриць порівнянь альтер-натив відносно критеріїв. Здійснений аналіз дає змогу наглядно оцінити рівеньефективності застосування альтернативних методівзношування банкнот з точки зору їх впливу на гло-бальну ціль — адекватну імітацію зношення банкнот.