Розробка заходів з ресурсо- та енергозбереження в електродному виробництві
Вантажиться...
Дата
2014
Автори
Науковий керівник
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут"
Анотація
Звіт про НДР: 280 сторінок, 139 рисунків, 9 таблиць, 216 джерел.
Об’єкт дослідження: технологічні процеси виробництва вуглеграфітової і
графітованої продукції.
Предмет дослідження: обладнання технологічного циклу електродного
виробництва.
Мета роботи полягає у модернізації технології виробництва електродної
продукції в напрямку забезпечення ресурсоенергозбереження і зменшення техногенного впливу на довкілля.
Методи дослідження:
- комплексне розрахунково-експериментальне дослідження технологічних регламентів існуючого та модернізованого обладнання електродного виробництва;
- числовий аналіз фізичних полів нових та модернізованих технологічних регламентів і конструкцій пічного обладнання для відбору варіантів технічних рішень, що забезпечують найвищі показники з ресурсоенергозбереження.
Успішна реалізація вказаної мети неможлива без знання теплоелектричного і тепло-гідродинамічного стану електричних та газових печей для термообробки наповнювача, випалювання і графітування електродних заготовок, методик проведення натурних експериментів на промисловому обладнанні та визначення їх енергетичної ефективності. Наразі, одним з найбільш ефективних методів застосування наукоємного комп’ютерного іжиніринга є числовий аналіз роботи промислового обладнання та його технологічних регламентів на етапі проектування.
Такий підхід дозволяє без суттєвих капітальних та оборотних витрат встановити ефективність роботи діючого обладнання та устаткування, що проектуються.
Особливого значення набувають методи числового аналізу у тих випадках, коли безпосередні виміри експлуатаційних параметрів промислового обладнання викликають значні труднощі. Отже, застосування методів наукоємного комп’ютерного іжиніринга відповідає сучасному підходу до енергозбереження при розробках нових технологій. Актуальність вказаних проблем, їх велике наукове і практичне значення визначили вибір напрямку досліджень – розробка оновленої технології електродної виробництва як сукупності нових і модернізованих технологічних регламентів та конструкцій пічного обладнання, що забезпечують ресурсо- та енергозбереження промисловості.
Результати НДР впроваджено в процес проектування і модернізації нових та діючих конструкцій печей електродного виробництва та регламентів їх експлуатації, визначення енергетичної ефективності обладнання.
Прогнозні параметри щодо розвитку об’єкта дослідження – розробка нових та модернізованих конструкцій печей для термообробки вуглевмісних матеріалів і заготовок та регламентів їх експлуатації, які забезпечують енерго- та ресурсозбереження і зменшують техногенний вплив на навколишнє середовище.
Опис
Ключові слова
вуглевмісний наповнювач, пек, електродні заготовки, термообробка, випал, графітування, технологічні регламенти, експериментальні дослідження, печі рідгамера і ачесона, математичне моделювання, числовий аналіз, температура, ресурсо- та енергозбереження
Бібліографічний опис
Розробка заходів з ресурсо- та енергозбереження в електродному виробництві : звіт про НДР (заключ.) НТУУ "КПІ" ; кер. роб. Є.Панов. - К., 2014. - 280 л. + CD-ROM. - Д/б №2641-п