Бакалаврські роботи (ВДЕ)

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 96
  • ДокументВідкритий доступ
    Енергозабезпечення закладу швидкого харчування від фото-вітроелектричної станції
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Панченко, Марина Віталіївна; Пазич, Сергій Тарасович
    Мета проєкту: розрахунок фото- та вітроелектричної станції з урахуванням можливості роботи з мережею. Поставлені задачі: − розглянути загальні відомості про використання фото- та вітроенергетики в Україні та світі; − проаналізувати сучасний стан фото- та малої вітроенергетики та визначити шляхи розвитку на майбутнє в Україні та світі; − визначити потенціал сонячної радіації та вітропотенціалу місцевості, де знаходиться об'єкт енергоживлення; − провести розрахунок фото- та вітроелектричної станції з урахуванням можливості роботи з мережею; − провести енергетичний аналіз отриманих результатів; − розробити схему приєднання системи до мережі.
  • ДокументВідкритий доступ
    Фотоелектрична станція для живлення роликового конвеєру складського приміщення
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Мірзалієв, Єгор Рафікович; Мельник, Олександр Анатолійович
    Об’єкт проектування: система електропостачання роликового конвеєру складського приміщення з використанням баластної двонаправленої фотоелектричної станції. Мета проекту: розробити систему електропостачання для живлення роликового конвеєру складського приміщення, використовуючи альтернативні джерела енергії. Запроектовано систему електропостачання роликового конвеєру складського приміщення з використанням фотоелектричної станції. Проведено вибір основного обладнання для фотоелектричної установки. Розроблено схеми збору потужності. Здійснено розрахунки балансів споживання електричної енергії. Для визначення доцільності використання відновлюваних джерел енергії для живлення роликового конвеєру, проведено розрахунок економічної ефективності запропонованих технічних рішень.
  • ДокументВідкритий доступ
    Автономна мала гідроелектрична станція на річці Тетерів
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Макаревич, Олексій Олексійович; Пазич, Сергій Тарасович
    Мета проєкту: розрахунок автономної малої гідроелектричної станції для забезпечення живленням споживача. Поставлені задачі: - розглянути потенціал гідроенергії в Україні; - зробити аналіз існуючих гідроелектричних станцій в Україні, їх загальну встановлену потужність; - обрати місце встановлення гідроелектростанції і визначити гідроенергетичний потенціал річки; - обрати необхідну кількість встановлення гідроагрегатів, вибрати для них генератори - розробити електричну схему приєднання гідроелектричної станції до споживача - привести інформацію щодо охорони праці на об’єкті
  • ДокументВідкритий доступ
    Сонячно-біогазова система для енергозабезпечення приватного будинку
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Хомов, Валентин Олегович; Будько, Марина Олександрівна
    У цій роботі розроблено комплексну систему електроживлення фермерського господарства, що використовує відновлювані джерела енергії, зокрема біогазові та фотоелектричні установки. На основі наукових джерел та статей проаналізовано технологію виробництва біогазу. Також описано фактори, що впливають на процес отримання біогазу, та типові схеми біогазових установок. Також розглянуто методи конвертації енергії сонячного випромінювання та проаналізовано особливості використання комплексних систем електроживлення на базі відновлюваних джерел енергії. Було обрано біогазову установку з урахуванням річного виходу біосировини, територіального розташування установки, та втрат біогазу на підтримку технологічних процесів. На основі розрахунків виходу біогазу було обрано газовий генератор для генерації електричної енергії. Також розраховано обсяги генерації фотоелектричної станції, з врахуванням надходження сонячного випромінювання на похилу поверхню. Результати роботи показали, що приватний будинок може повністю забезпечувати свої потреби в електроенергії протягом року за допомогою запропонованої комплексної системи, яка включає фотоелектричну станцію та біогазову установку. Окрім покриття власних потреб в споживанні електроенергії, запропонована система може відпускати в мережу близько 8160 кВт/год на рік.
  • ДокументВідкритий доступ
    Застосування оптимізаторів сонячних панелей та аналіз їхньої ефективності
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Калитюк, Валентина Миколаївна; Будько, Василь Іванович
    Метою даної дипломної роботи є дослідження нових рішень підвищення ефективності роботи фотоелектричних модулів шляхом застосування оптимізаторів сонячної потужності що в кінцевому результаті дозволить підвищити якість перетворення енергії сонячного випромінювання в електричну енергію. Об’єктом дослідження є процеси перетворення енергії сонячного випромінювання фотоелектричними батареями з оптимізаторами потужності моделі Huawei SUN2000-450W-P. Предметом дослідження є режими роботи фотоелектричних модулів з оптимізаторами потужності в системі гібридного електроживлення. Для досягнення поставленої мети необхідне вирішення наступних завдань: - дослідження впливу на вихідні якісні параметри електричної енергії специфіки підключення в один стрінг фотомодулів різного номіналу; - дослідження впливу на вихідні якісні параметри електричної енергії старіння однієї чи групи фотомодулів у стрінгу; - дослідження впливу на вихідні якісні параметри електричної енергії несправності однієї або групи фотомодулів у стрінгу; - дослідження впливу на вихідні якісні параметри електричної енергії різного азимуту фотомодулів, підключенних в один стрінг; - дослідження впливу на вихідні якісні параметри електричної енергії часткового затінення стрінга фотомодулів; - дослідження впливу на вихідні якісні параметри електричної енергії затінення усього стрінга фотомодулів.
  • ДокументВідкритий доступ
    Система для виробництва біометану з відходів тваринництва
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Деюн, Ірина Ігорівна; Будько, Марина Олександрівна
    Метою даної роботи був розрахунок системи для виробництва біометану з відходів тваринництва. В першому розділі розглянуто енергетичний потенціал біогазу та сировинну базу для виробництва біогазу, технологію виробництва біогазу та методи збагачення біогазу до біометану. В другому розділі проведено розрахунки біогазової установки та кількість виробленого біометану. В третьому розділі продемонстровано технологічну та апаратурну схему виробництва біометану та підбір обладнання для даної системи. В четвертому розділі розглянуто питання охорони праці.
  • ДокументВідкритий доступ
    Пасивна система енергозабезпечення будинку з інтеграцією теплових насосів
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Бєлкін, Владислав Ігорович; Коваленко, Ірина Яківна
    Дипломна робота зосереджена на інноваційному підході до створення пасивних систем енергозабезпечення за допомогою теплового насоса класу повітря-повітря. Значущість роботи полягає в оптимізації використання пасивних та активних енергетичних ресурсів для створення сталого житлового середовища. Розглянуто та систематизовано теоретичні основи пасивних систем, від історії розвитку до сучасних інновацій. Особлива увага приділена детальному аналізу робочих характеристик теплових насосів, визначенню їх ефективності в різних умовах експлуатації, та оцінці переваг та потенційних слабких місць кожного типу. Практична частина роботи включає комплексні розрахунки та доцільність проєктування системи зі стіною Тромба-Мішеля, яка демонструє суттєве зниження тепловтрат. Проаналізовано реальні дані з тестування системи, що підтверджують її високу продуктивність і відповідність теоретичним прогнозам. Дослідження доводить, що втілення цієї системи здатне значно покращити стандарти енергоефективності в сучасному будівництві, відкриваючи нові можливості для розвитку сталих будівельних практик.
  • ДокументВідкритий доступ
    Мала гідроелектрична станція на річці гірського типу
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024) Акрибай, Марія Віталіївна; Пазич, Сергій Тарасович
    Мета проєкту: розрахунок малої гідроелектричної станції в гіській місцевості дляпостачання енергії на мережу. Поставлені задачі: - Зробити огляд гідроенергетики в Україні і світі; - Зробити аналіз існуючих гідроагрегатів та їх використання; - Вибрати річку та місцевість для проєктування гідроелектростанції; визначити гідроенергетичний потенціал річки; - обрати необхідну кількість встановлення гідроагрегатів, вибрати для них генератори; - Спроєктувати електричну принципову схему для приєднання гідроелектричної станції до мережі; - Навести положення для охорони праці на енергетичному підприємств
  • ДокументВідкритий доступ
    Аналіз схем релейного захисту в системі власних потреб теплоелектроцентралі потужністю 680 МВт
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019) Літвінчук, Олександр Віталійович; Гаєвська, Ганна Миколаївна
    Структура дипломного проекту включає наступні частини: 1. Вибір головної схеми електричних з’єднань станції; 2. Складання заступної схеми та розрахунок струмів короткого замикання за допомогою обчислювальної техніки. Вибір та перевірка комутаційних апаратів; 3. Спеціальний розділ. Аналіз схем релейного захисту в системі власних потреб теплоелектроцентралі.
  • ДокументВідкритий доступ
    Аналіз впливу якості електроенергії на обладнання теплоелектроцентралі потужністю 620 МВт
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019) Кунцевич, Назарій Васильович; Гаєвська, Ганна Миколаївна
    В бакалаврському проекті розраховується наступне: 1. Буде вибрана головна схема електричних з’єднань. 2. Буде вибране електричне обладнання: генератори, трансформатори зв’язку, трансформатори блоку, автотрансформатори, вимикачі, роз’єднувачі та інше. 3. В другому розділі порахуваємо струми кз за допомогою метода розрахункових кривих. 4. В третьому, спеціальному, розділі проаналізуємо вплив якості електроенергії на обладнання теплоелектроцентралі 620 МВт. На основі чого зробимо важлий висновок: яку роль и як впливає якість елктроенергії на роботу власних потреб вцілому.
  • ДокументВідкритий доступ
    Аналіз впливу короткого замикання в системі власних потреб на роботу двигунів власних потреб проектуємої теплоелектроцентралі потужністю 680 МВт
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019) Кравчик, Андрій Сергійович; Бондаренко, В'ячеслав Іванович
    У даному дипломному проекті розглянута електрична станція потужнісю 680 МВт (3х60+2х100+1х300 МВт): проведено техніко-економічне обгрунтування вибору структурної схеми електричної станції, у результаті якого вибрана головна схема електричних з’єднань. Виконано розрахунок струмів короткого замикання за допомогою комп'ютерної програми "РАТОК", за результатами якого була вибрана та перевірена комутаційна апаратура електричної станції. У якості спеціального питання викладачем була задана тема: “ Аналіз впливу короткого замикання в системі власних потреб на роботу двигунів власних потреб проектуємої теплоелектроцентралі потужністю 680 МВт ” Графічна частина включає в себе головну схему електричної станції та двох листів спеціального розділу. В процесі виконання бакалаврської роботи студенти закріплюють і поглиблюють отримані знання по основним теоретичним дисциплінам.
  • ДокументВідкритий доступ
    Аналіз режимів самозапуску електродвигунів для теплоелектроцентралі потужністю 920 МВт
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019-06) Сидоров, Віталій Олександрович; Болотний, Микола Петрович
    Структура дипломного проекту включає наступні частини: • Вибір головної схеми електричних з’єднань станції; • Складання заступної схеми та розрахунок струмів короткого замикання за допомогою обчислювальної техніки. Вибір та перевірка комутаційних апаратів; • Спеціальний розділ. У цьому розділі виносяться питання пов’язані з розрахунком режиму самозапуску двигунів власних потреб ТЕЦ.
  • ДокументВідкритий доступ
    Моделювання і аналіз несиметричних режимів асинхронних двигунів власних потреб теплоелектроцентралі потужністю 720 Мвт
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019-06) Яйченя, Дмитро Олександрович; Бардик, Євген Іванович
    Структура дипломного проекту включає наступні частини: 1. Вибір головної схеми електричних з’єднань станції; 2. Складання заступної схеми та розрахунок струмів короткого замикання за допомогою обчислювальної техніки. Вибір та перевірка комутаційних апаратів; 3. Спеціальний розділ. У цьому розділі виносяться питання пов’язані з Моделюванням та аналізом несиметричних режимів асинхронних двигунів власних потреб теплоелектроцентралі потужністю 720 МВт.
  • ДокументВідкритий доступ
    Аналіз струмів підживлення при коротких замиканнях в системі власних потреб теплоелектроцентралі потужності 700 МВт
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019-06) Порохня, Ярослав Андрійович; Безбереж'єв, Юрій Вікторович
    В бакалаврському розраховується наступне наступне: 1. Буде вибрана головна схема електричних з’єднань. 2. Буде вибране електричне обладнання: генератори, трансформатори зв’язку, трансформатори блоку, автотрансформатори, вимикачі, роз’єднувачі та інше. 3. В другому розділі порахуваємо струми кз за допомогою комп’ютерної программи «РАТОК». 4. В третьому, спеціальному, розділі визначимо струм підживлення при коротких замиканням на шинах власних потреб. На основі чого зробимо важлий висновок: яку роль и як впливає взагалом струм підживлення від двигунів від ВП на весь розрахунок в цілому.
  • ДокументВідкритий доступ
    Електрична частина теплоелектроцентралі потужністю 520 МВт з моделюванням перехідних процесів власних потреб
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019) Алексейчук, Володимир Олегович; Костерєв, Микола Володимирович
    У даному дипломному проекті розглянута електрична станція потужнісю 520 МВт (2х60+1х100+1х300 МВт): проведено техніко-економічне обгрунтування вибору структурної схеми електричної станції, у результаті якого вибрана головна схема електричних з’єднань. Виконано розрахунок струмів короткого замикання за допомогою комп'ютерної програми "РАТОК", за результатами якого була вибрана та перевірена комутаційна апаратура електричної станції. У якості спеціального питання викладачем була задана тема: “Моделювання перехідних процесів власних потреб теплоелектроцентралі ” Графічна частина включає в себе головну схему електричної станції та двох листів спеціального розділу. В процесі виконання бакалаврської роботи студенти закріплюють і поглиблюють отримані знання по основним теоретичним дисциплінам.
  • ДокументВідкритий доступ
    Дослідження способів автоматичного регулювання напруги теплоелектроцентралі потужністю 720 МВт
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019) Білянівський, Артур Віталійович; Колесніченко, Андрій Борисович
    В бакалаврському розраховується наступне наступне: 1. Буде вибрана головна схема електричних з’єднань. 2. Буде вибране електричне обладнання: генератори, трансформатори зв’язку, трансформатори блоку, автотрансформатори, вимикачі, роз’єднувачі та інше. 3. В другому розділі порахуваємо струми кз за допомогою комп’ютерної программи «РАТОК». В третьому, спеціальному, розділі пояснювальної записки до дипломного проекту проводився аналіз роботи пристроїв регулювання напруги. В цьому розділі розглядались загальні відомості про регулювання напруги, регулювання напруги за допомогою силових трансформаторів та автотрансформаторів з пристроєм РПН, АПВ та системи автоматичного регулювання збудження синхронних генераторів. Також був досліджений та проведений розрахунок регулювання одного зі станційних трансформаторів.
  • ДокументВідкритий доступ
    Дослідження режимів роботи циркуляційного насосу при зміні напруги в системі власних потреб теплоелектроцентралі потужністю 580 МВт
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019) Діденко, Юрій Олександрович; Денисюк, Петро Левкович
    У даному дипломному проекті розглянута електрична станція потужнісю 580 МВт (3х60+1х100+1х300 МВт): проведено техніко-економічне обгрунтування вибору структурної схеми електричної станції, у результаті якого вибрана головна схема електричних з’єднань. Виконано розрахунок струмів короткого замикання за допомогою типових кривих, за результатами якого була вибрана та перевірена комутаційна апаратура електричної станції. У якості спеціального питання викладачем була задана тема: “ Дослідження режимів роботи циркуляційного насосу при зміні напруги в системі власних потреб теплоелектроцентралі потужністю 580 МВт. ” Графічна частина включає в себе головну схему електричної станції та двох листів спеціального розділу. В процесі виконання бакалаврської роботи студенти закріплюють і поглиблюють отримані знання по основним теоретичним дисциплінам.
  • ДокументВідкритий доступ
    Дослідження режимів роботи асинхронних двигунів системи власних потреб при перервах живлення теплоелектроцентралі потужністю 280 МВт
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020) Платоненко, Владислав Сергійович; Денисюк, Петро Левкович
    У даному дипломному проекті розглянута електрична станція потужністю 280 МВт проведено техніко-економічне обгрунтування вибору структурної схеми електричної станції, у результаті якого вибрана головна схема електричних з’єднань. Зроблено розрахунок струмів короткого замикання, за результатами якого було вибрано та перевірено комутаційну апаратуру електричної станції. В якості спеціального питання викладачем була задана тема: “ Дослідження режимів роботи асинхронних двигунів системи власних потреб при перервах живлення теплоелектроцентралі потужністю 280 МВт ”
  • ДокументВідкритий доступ
    Дослідження впливу режимів короткого замикання на роботу асинхронних двигунів системи власних потреб теплоелектроцентралі потужністю 680 МВт
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020) Петрук, Дмитро Володимирович; Денисюк, Петро Левкович
    В бакалаврському розраховується наступне наступне: 1. Буде вибрана головна схема електричних з’єднань. 2. Буде вибране електричне обладнання: генератори, трансформатори зв’язку, трансформатори блоку, автотрансформатори, вимикачі, роз’єднувачі та інше. 3. В другому розділі порахуваємо струми кз за допомогою комп’ютерної программи «РАТОК». 4. В третьому, спеціальному, розділі проаналізуємо режимів короткого замикання на секції власних потреб електричної станції.
  • ДокументВідкритий доступ
    Дослідження впливу зміни частоти на роботу живильного насосу системи власних потреб теплоелектроцентралі потужністю 320 МВт
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020) Блищик, Максим Васильович; Денисюк, Петро Левкович
    У даному дипломному проекті розглянута електрична станція потужністю 320 МВт проведено техніко-економічне обгрунтування вибору структурної схеми електричної станції, у результаті якого вибрана головна схема електричних з’єднань. Зроблено розрахунок струмів короткого замикання, за результатами якого було вибрано та перевірено комутаційну апаратуру електричної станції. В якості спеціального питання викладачем була задана тема: «Дослідження впливу зміни на роботу живильного насосу системи власних потреб теплоелектроцентралі потужністю 320 МВт».