Дослідження ефективності переробки концентрованих розчинів матеріалами з капілярними властивостями

Ескіз недоступний

Дата

2018

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Анотація

Магістерська дисертація: 101 стр., 36 табл, 15 рис, 65 першоджерел, 12 графіків. Метою дослідження є вивчення традиційних процесів, що використовуються при відновленні регенераційних розчинів іонообмінного та концентратів баромембранного очищення води, дослідження можливості та ефективності їх утилізації технологіями з використанням матеріалів з капілярними властивостями. Предмет дослідження – ефективність технологій утилізації висококонцентрованих водних розчинів. Об’єкт дослідження – процеси утилізації водних розчинів шляхом низькотемпературного випарювання з використанням матеріалів з капілярними властивостями. В ході роботи було виготовлено робочі експериментальні установки, встановлено, що для підвищення ефективності процесу випаровування важливе значення має висота підняття рідкої фази в капілярах тканини. Досліджено залежність інтенсивності випаровування від зміни температури розчину та зміни температури в навколишньому середовищі. Встановлено, що використання матеріалів з капілярними властивостями в процесах утилізації концентрованих розчинів дозволяє інтенсифікувати процес випаровування порівняно із випаровуванням із дзеркала води. Також було визначено, що для формування реальних пристосувань для реалізації описаного методу важливе значення має відстань між полотнищами тканини, з оптимальною відстанню 7-15 мм.

Опис

Ключові слова

концентрований розчин, концентрат, полотнища, випаровування, капілярні властивості, кристалізація, concentrated solution, concentrate, experimental installation, model solution, strength, evaporation, концентрированный раствор, полотнище, испарение, капиллярные свойства, кристаллизация

Бібліографічний опис

Набокіна, О. Т. Дослідження ефективності переробки концентрованих розчинів матеріалами з капілярними властивостями : магістерська дис. : 101 Екологія / Набокіна Ольга Тимофіївна. – Київ, 2018. – 105 с.

DOI