Оптимальний метод обробки фотоплетизмограми
Вантажиться...
Дата
2018
Науковий керівник
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
Анотація
Актуальність теми зумовлена поширенням та популяризації носимих пристроїв, які відміну від холтерів не потребує значних матеріальних витрат.
Метою роботи розробити метод, який об’єднює в собі найкращі методи обробки сигналу фотоплетизмограми для подальшого аналізу з точки зору варіабельності серцевого ритму для первинного діагностування деяких видів аритмій.
Для досягнення поставленої мети розв’язуються такі завдання: провести аналітичний огляд природи сигналу фотоплетизмограми, параметрів варіабельності серцевого ритму для визначення їх спроможності у виявленні аритмій серця; дослідження програмної фільтрації сигналу фотоплетизмограми та вибір оптимального методу фільтрації; розробити математичну модель для знаходження ключових точок сигналу та фільтрації РР-інтервалів; дослідження математичної моделі параметрів варіабельності серцевого ритму; провести експериментальні дослідження для перевірки алгоритму; за результатами експериментальних даних оцінити можливість застосування методу для визначення деяких видів аритмій.
Об’єктом дослідження є сигнал фотоплетизмограми.
Предметом дослідження є параметри варіабельності серцевого ритму.
Методами дослідження є методи математичного аналізу – для розроблення моделі, та математичної статистики – для обробки результатів вимірювань; методи обробки сигналу для досліджень варіабельності серцевого ритму.
Наукова новизна роботи полягає у тому, що було запропоновано інструмент для швидкого, зручного та економічного визначення наявності аритмій у паціентів без використання складного та дорого обладнання (носимих кардіографів для добового моніторингу серцевого ритму - холтерів, що коштують десятки тисяч гривень).
Практичне значення одержаних результатів. Запропонований метод, може бути покладений в основу обробки сигналу фотоплетизмограми та дослідження стану людини за допомогою зняття фотоплетизмограми. Такі засоби, зокрема, можуть бути використані в програмному забезпечені для носимих пристроїв с датчиком для зняття фотоплетизмограми, медицині.
Опис
Ключові слова
фотоплетизмограма, аритмія, варіабельність серцевого ритму, PP-інтервали, photoplethysmogram, arrhythmia, heart rate variability, PP-intervals
Бібліографічний опис
Криницький, М. Р. Оптимальний метод обробки фотоплетизмограми : магістерська дис. : 172 Телекомунікації та радіотехніка / Криницький Максим Русланович. - Київ, 2018. - 105 с.