Удосконалення технологій безпроводових відеотрансляцій в процесі телевиробництва
Вантажиться...
Дата
2018-12
Автори
Науковий керівник
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
Анотація
Актуальність роботи. Методи передавання телевізійного сигналу вдосконалюються з кожним роком. Завдяки розвитку безпроводових мереж (зокрема, технологій 3G та LTE) швидкісний інтернет став доступним скрізь, де є мобільний зв’язок. Використання інновацій в передаванні цифрової інформації зумовлює появу нових варіантів технологічних процесів передавання телевізійного контенту. До того ж, можливим стало передавання відеосигналу у високій якості завдяки розвитку стандартів стиснення аудіовізуального контенту та зростанню швидкості безпроводового та мобільного інтернет.
Основним недоліком безпроводового передавання даних є нестабільний рівень сигналу та як наслідок - падіння швидкості передавання даних. Використання новітніх технологій для потокового мовлення підвищує шанси на безперебійне передавання даних у реальному часі.
Мета і завдання дослідження. Метою роботи є підвищення якісних показників відеозображення та зменшення часу затримки передавання відеосигналу в умовах проведення онлайн трансляцій в процесі телевиробництва.
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити такі завдання:
- проаналізувати процес кодування відеосигналу;
- дослідити існуючі рішення для проведення прямих відеотрансляцій безпроводовим шляхом;
- запропонувати технології, що дозволяють підвищити якісні характеристки відеозображення та зменшити час затримки передавання відеосигналу;
- еспериментально дослідити якісні показники відеозображень, отриманих під час прямих відеотрансляцій з використанням різних технологій.
Об’єкт дослідження – технології кодування, передавання та декодування відеосигналу під час прямих відеотрансляцій.
Предмет дослідження – вплив параметрів прямої відеотрансляції та каналів передавання на якісні показники відеозображення.
Методи дослідження – теоретичне дослідження процесу кодування та декодування відеозображення, аналіз готових систем для проведення безпроводових прямих відеотрансляцій.
Наукова новизна одержаних результатів. Запропоновано використовувати під час прямих відеотрансляцій технології для підвищення надійності передавання відеоданих безпроводовим шляхом, які полягають у застосуванні спеціальних пакетів, що відновлюють втрачені дані на приймальному боці, та в передаванні відеопотоку з використанням технології бондингу.
Практичне значення одержаних результатів. Розроблений макет системи для проведення безпроводових прямих відеотрансляцій в умовах низького рівня радіопокриття з використанням технології SpeedFusion забезпечує затримку сигналу приблизно 195 мс та високу якість відеозображення.
Опис
Ключові слова
безпроводова мережа, кодек, відеокодер, передавання даних, пропускна здатність, відеоконтент, якість, бітрейт, технологія LiveU, технологія WAN Smoothing, YouTube, Wi-Fi, 3G, SpeedFusion
Бібліографічний опис
Синиця, О. А. Удосконалення технологій безпроводових відеотрансляцій в процесі телевиробництва : магістерська дис. : 171 Електроніка / Синиця Орест Анатолійович. – Київ, 2018. – 103 с.