Секція 11. Автоматизація експериментальних досліджень

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 14 з 14
  • ДокументВідкритий доступ
    Порівняльний аналіз методів та засобів повірки перетворювачів температури
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського; Центр учбової літератури, 2019) Яценко, Ольга Ігорівна; Шевченко, Костянтин Леонідович
    Аналізуються причини необхідності використання бездемонтажної повірки датчиків. Розглядаються та порівнюються існуючі способи та пристрої бездемонтажної повірки термоелектричних перетворювачів. Визначаються основні недоліки існуючих пристроїв та причини їх виникнення, через які, точність бездемонтажної повірки термоелектричних перетворювачів залишається низькою. Сформульовано вимоги до створення автоматизованої системи, що дозволить підвищити вірогідність виконання перевірки перетворювачів температури безпосередньо на об’єкті контролю.
  • ДокументВідкритий доступ
    Прогнозування глибини термічних уражень методом математичного моделювання
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського; Центр учбової літератури, 2019) Штефура, Ю. В.; Хімічева, Г. І.
    Розглянуто проблему діагностики глибини термічного ураження біологічних тканин. Показано, що використовувані клінічні та інструментальні методи не завжди забезпечують отримання адекватних результатів. Запропоновано при відомих параметрах термічного ураження використовувати прогнозування на основі моделі теплопереносу в багатошаровому середовищі.
  • ДокументВідкритий доступ
    Лабораторний стенд для дослідження мікроконтролерних інформаційних вимірювальних систем
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського; Центр учбової літератури, 2019) Шилін, Євгеній Леонідович; Стаценко, Олексій Володимирович
    У даній статті пропонується підхід до побудови та загальна структура лабораторного стенду для дослідження роботи програмованих інформаційно-вимірювальних систем з мікроконтролерами. Запропонований підхід дозволяє гнучко формувати структуру інформаційно-вимірювальної системи, здійснювати її налаштування та програмування.
  • ДокументВідкритий доступ
    Система збору експериментальних даних на основі Java-фреймворків
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського; Центр учбової літератури, 2019) Токаренко, О. В.; Богомазов, Сергій Анатолійович
    У статті проведений опис та аналіз доцільності використання Java-фреймворків в програмних системах збору та обробки експериментальних даних. Визначені основні переваги використання даного підходу та перспективи його застосування. Наведено приклад реалізації системи на основі фреймворків Spring та Hibernate сумісно з мережевим протоколом CoAP. Проведений аналіз буде корисним для оптимізації програмного забезпечення систем які виконують збір та обробку експериментальних даних.
  • ДокументВідкритий доступ
    Система збору даних на основі стиснених вимірювань
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського; Центр учбової літератури, 2019) Смірнов, В. О.; Богомазов, Сергій Анатолійович
    У даній статті розглянуто особливості використання методу стиснених вимірювань (Compressive Sensing) в системах збору експериментальних даних для зменшення кількості вимірювань, необхідних для відновлення сигналу без суттєвої втрати корисної інформації. Наведено приклад застосування методу в бездротовій системі моніторингу фізіологічних показників людини.
  • ДокументВідкритий доступ
    Інформаційно-вимірювальна система температурного калібрування гіроскопічних мікромеханічних перетворювачів кутової швидкості
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського; Центр учбової літератури, 2019) Скрипковська, М. С.; Добролюбова, Марина Валеріївна
    В статті представлені матеріали щодо розробки ІВС для температурного калібрування перетворювачів кутової швидкості.
  • ДокументВідкритий доступ
    Вимірювання відстані на базі свутлочутливої матриці
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського; Центр учбової літератури, 2019) Панченко, Владислав Вячеславович; Туз, Юліан Михайлович
    Розглядається можливість вимірювання та знаходження відстані до об’єкту за допомогою зображення, як звичайного так і стереоскопічного, без використання додаткових вимірювальних приладів для орієнтації в просторі. За мету стоїть дослідити можливість використання світлочутливих матриць як давачів для системи вимірювання відстані. Через широку поширеність відеокамер як основного джерела інформації про навколишній світ, постала гостро необхідність дати можливість автоматизованим системам різного роду складності вміння орієнтуватися в просторі лише по зображенню. Головним для орієнтації в просторі є розуміння нашого позиціювання відносно інших об’єктів, а саме на скільки точно ми знаємо відстань до якогось об’єкту. Саме для вирішення цих задач буде запропоновано декілька методів для знаходження відстані, використовуючи лише зображення.
  • ДокументВідкритий доступ
    Термометрична система оцінки опікових уражень на базі технології штучного інтелекту
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського; Центр учбової літератури, 2019) Ніколаєва, Катерина Дмитрівна; Шевченко, Костянтин Леонідович
    Розглядається проблема діагностики характеристик опіків та альтернативні методи для покращення їх аналізу за допомогою використання технології штучного інтелекту та машинного навчання. З’ясовано, що можна створити систему для безконтактного аналізу ураженої опіками шкіри на основі використання інфрачервоної термографії. Визначено основні питання які потрібно враховувати при створенні моделі машинного навчання.
  • ДокументНевідомий
    Вимірювання вологості деревинно-стружкової плити НВЧ резонансним методом
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського; Центр учбової літератури, 2019) Мостепан, К. М.; Шевченко, Костянтин Леонідович
    В даній статті розглянуто надвисокочастотний метод виміру вологості, який заснований на залежності параметрів електромагнітної хвилі, яка взаємодіє з контрольованим матеріалом, від його діелектричних характеристик. Найбільш поширеним НВЧ-методом є резонансний, який має максимальну чутливість при вимірюванні вологості. Наведена структурна схема реалізації резонаторного вологоміра.
  • ДокументНевідомий
    Аналіз математичної моделі формування сигналів експоненціальними сплайнами
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського; Центр учбової літератури, 2019) Куліченко, В. В.; Шумков, Юрій Сергійович
    Проблема забезпечення одночасно можливості генерації, заданої точності і вимог якісного характеру – отримання гладких функцій, що "вписуються" на локальних ділянках в залежності, які відтворюються, може бути вирішена шляхом побудови сплайнів на основі моделей, адекватних реальним сигналам, що генеруються або досліджуються. Наведено аналіз математичної моделі формування електричних сигналів на прикладі експоненціальних сплайнів третього порядку, що може бути використано під час дискретного синтезу випробувальних сигналів спеціальної форми.
  • ДокументНевідомий
    Вдосконалення оптичних вимірювачів пилу у повітрі
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського; Центр учбової літератури, 2019) Кириленко, Є. О.; Шевченко, Костянтин Леонідович
    Розглянуто проблему вимірювання запиленості повітря. Наведено варіант вдосконалення існуючої системи аналізу запиленості повітря за допомогою RGB-світлодіодів для підвищення точності вимірювання.
  • ДокументНевідомий
    Пристрій для визначення рівня шуму в приміщені
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського; Центр учбової літератури, 2019) Іванченко, Юрій Віталійович; Стаценко, Олексій Володимирович
    Дана стаття присвячена розробці пристрою для вимірювання рівня та спектрального складу шуму в приміщенні. В статті проаналізовані існуючі підходи до визначення рівня шуму та прилади, які для цього застосовуються. В статті запропонована структура пристрою, яка передбачає використання Інтернет технологій, та визначений принцип його роботи.
  • ДокументНевідомий
    Імітація параметрів опікових уражень
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського; Центр учбової літератури, 2019) Войтюк, Артем Костянтинович; Шевченко, Костянтин Леонідович
    У даній статті розглядається актуальна проблема сучасної експериментальної комбустіології, а саме імітація опіків для подальших досліджень. Запропонований та описаний спосіб імітації опікових уражень для теплографічних перетворювачів, який заснований на моделюванні опіку за допомогою діодних решіток (матриць) і його доцільність в експериментальній та практичній комбустіології.
  • ДокументНевідомий
    Статистичне оцінювання розладнання технологічного процесу
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського; Центр учбової літератури, 2019) Антіфєєв, Тимофій Ілліч; Володарський, Євген Тимофійович
    Розглянуто статистичний підхід до оцінювання розладнання технологічного процесу з використанням модифікованого методу карт кумулятивних сум. Описано принцип підбору підходящого методу для використання у алгоритмі. Надано основні теоретичні відомості, визначено основний критерій алгоритму. Зроблені відповідні висновки.