Секція 3. Захист прав інтелектуальної власності: світовий та вітчизняний досвід

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 16 з 16
  • ДокументВідкритий доступ
    Особливості захисту інтелектуальної власності в міжнародній економічній політиці
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Щур, К. О.; Глущенко, Я. І.
    Ця стаття розглядає важливість захисту інтелектуальної власності в сучасному світі, де інновації та технологічний розвиток є ключовими факторами економічного зростання та конкурентоспроможності. Інтелектуальна власність включає в себе права на результати розумової діяльності, такі як винаходи, промислові зразки, товарні знаки та авторські права. Стаття також звертає увагу на взаємозв'язок між інтелектуальною власністю та міжнародною економічною політикою. Одна з основних проблем, пов'язаних з захистом інтелектуальної власності в міжнародній економічній політиці, полягає у різниці між правовими системами різних країн та недостатній координації між механізмами та інструментами захисту, які використовуються різними країнами. Автор також звертає увагу на те, що домовленості про захист інтелектуальної власності можуть бути важкими для виконання в країнах з низьким рівнем розвитку та недостатньою юридичною культурою.
  • ДокументВідкритий доступ
    Деякі господарсько-процесуальні аспекти призначення судової експертизи у справах про захист права інтелектуальної власності
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Шабалін, А. В.
    У роботі досліджуються питання пов’язані із призначенням судової експертизу у справах щодо захисту права інтелектуальної власності. Вказується, що у результаті судової реформи 2016-2017 рр було змінено порядок вирішення спорів щодо інтелектуальної власності. Передбачається, що вказані справи має вирішувати вищий спеціалізований суд, який, наразі, формується. Вирішення таких справ повинно здійснюватися за правилами Господарського процесуального кодексу України. З метою вдосконалення господарської процедури вирішення справ про інтелектуальної власність пропонується на рівні процесуального закону закріпити імперативну умову щодо обов’язковості призначення судової експертизи судом в таких справах.
  • ДокументВідкритий доступ
    Інтелектуальна власність в умовах воєнної агресії
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Хоменко, І. І.
    Розглядається ситуація пов’язана з створенням та патентуванням об’єктів права інтелектуальної власності під час збройної агресії РФ проти України в неприбуткових установах. Зменшення кількості подання бюджетними (неприбутковими) установами заявок на винаходи, корисні моделі, промислові зразки може призвести до занепаду патентної справи. Надаються пропозиції щодо заохочення, генерування винаходів, корисних моделей.
  • ДокументВідкритий доступ
    Застосування міжнародного досвіду під час проведення патентно-кон’юнктурних досліджень
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Сахнюк, І. О.; Даниленко, Ю. А.
    На сьогодні в умовах євроінтеграції використання інформації щодо патентно-кон’юнктурних досліджень дозволяє створювати більш конкурентоспроможну продукцію в Україні. Метою статті є проведення аналізу наявних стратегій патентнокон’юнктурних досліджень за кордоном. Розроблення і використання більш гнучкої системи таких досліджень в Україні дозволить зробити їх більш змістовними. Авторами надані обґрунтування щодо перегляду національних нормативних документів ДСТУ 3574 та ДСТУ 3575.
  • ДокументВідкритий доступ
    Незареєстрований промисловий зразок в індустрії моди в Україні
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Самоловова, Н. В.
    В Україні набув чинності новий Закон «Про охорону прав на промислові зразки», що гармонізує правовідносини в сфері інтелектуальної власності з країнами членами Євросоюзу. Новий Закон, серед інших новацій, містить новий термін – незареєстрований промисловий зразок, аналогічний до незареєстрованого промислового зразка Співтовариства. Стаття містить зразки рішень судів ЄС щодо використання в індустрії моди незареєстрованих промислових зразків та проаналізовано стан захисту прав інтелектуальної власності в індустрії моди в Україні.
  • ДокументВідкритий доступ
    Перспективи права інтелектуальної власності крізь призму національної біобезпеки у сфері охорони здоров’я під час війни та в умовах поствоєнного відновлення
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Омельченко, О. П.
    Військова агресія Росії спричинила нові та поглибила існуючі кризи чи не у всіх сферах суспільного життя в Україні. Система охорони здоров’я потерпає від згубних наслідків бойових дій у контексті руйнування інфраструктури, погіршення епідеміологічної ситуації в країні, особливо на тимчасово окупованих територіях, та ін. Захист інтелектуальної власності у сфері медицини та фармації є значним стимулом для їх розвитку, однак в умовах війни та на деякий час поствоєнного відновлення вбачається за необхідне скористатися гнучкими правовими механізмами щодо відходу від зобов’язань захисту прав інтелектуальної власності у суспільно значущих сферах, якими і є медицина та фармація, а також створити правові умови для розвитку фармацевтичної галузі з метою розширення доступу до лікарських засобів.
  • ДокументВідкритий доступ
    Потенційні новели для українського законодавства в частині приведення у відповідність до рекомендацій НАТО в сфері інтелектуальної власності
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Михайліченко, О. С.
    У роботі автор досліджує правотворчу діяльність Організації Північноатлантичного договору (надалі – “НАТО”) у галузі секретних винаходів та патентів. Проаналізована відповідна законодавча база та історія її розвитку, розкрита співпраця України та НАТО у сфері інформаційної безпеки, захисту патентів та координації політики щодо охорони об’єктів права інтелектуальної власності.
  • ДокументВідкритий доступ
    Проблеми захисту майнових прав інтелектуальної власності при адаптації законодавства ЄС щодо дослідницьких даних в Україні
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Махновський, Д. С.
    Досліджуються проблеми захисту майнових прав інтелектуальної власності при адаптації законодавства ЄС щодо дослідницьких даних в Україні на прикладі Національного фонду досліджень України.
  • ДокументВідкритий доступ
    Чим загрожує контрафактна продукція
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Макаришева, Т. С.; Крохмальов, Д. В.
    Про сутність контрафактної продукції, її визначення та загрозу для володільців об’єктів прав інтелектуальної власності. Наведено наслідки негативного впливу контрафакту. Протидія контрафакції та незаконному використанню засобів індивідуалізації повинна бути системною та комплексною.
  • ДокументВідкритий доступ
    Форми, способи та інструменти захисту прав інтелектуальної власності
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Коросташова, І. М.
    Право інтелектуальної власності є одним із базових прав людини, що гарантуються та захищаються державою. В Україні створена система правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності, що складається з норм міжнародного та національного законодавства у сфері інтелектуальної власності та системи органів публічної влади, що в заявному порядку здійснюють цивільно-правовий, адміністративно-правовий та кримінально-правовий захист прав інтелектуальної власності, а також захист прав інтелектуальної власності у позасудовому порядку. Проведено аналіз норм національного законодавства, що регулюють неюрисдикційну форму захисту прав інтелектуальної власності (самозахист), визначають порядок, способи та інструменти його здійснення й встановлюють його межі.
  • ДокументВідкритий доступ
    Небезпека зловживання правами інтелектуальної власності в умовах війни та в період відбудови
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Кірсанов, А. П.
    У тезах доповіді розглядаються поняття зловживання правами інтелектуальної власності та тенденції такого зловживання. Особлива увага приділяється зловживаннями правами інтелектуальної власності в контексті Закону України «Про захист інтересів осіб у сфері інтелектуальної власності під час дії воєнного стану, введеного у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України», який був прийнятий Верховною Радою України 1 квітня 2022 року, які потребують перегляду у згаданому Законі.
  • ДокументВідкритий доступ
    Інтелектуальна власність як складова біобезпеки держави в умовах воєнних викликів у сфері громадського здоров'я
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Кашинцева, О. Ю.; Іолкін, Я. О.
    Необхідність проведення дослідження взаємозв'язку ІВ та безпеки держави, у тому числі біологічної, було визначено на рівні Національної академії правових наук України із затвердженням наукового напряму "Інтелектуальна власність як складова біобезпеки держав в сфері охорони здоров'я". Вочевидь, що предмет дослідження та його пріоритети на той час були зумовлені пандемією. Саме дослідження було розпочато в січні 2022 року на базі відділу дослідження інтелектуальної власності та прав людини в сфері охорони здоров'я НДІ інтелектуальної власності НАПрН України. Сьогодні ж у переддень неминучої екологічної катастрофи на деокупованих та окупованих державою-агресором територіях України нам видається за необхідне розширити предмет дослідження та звернутися до права інтелектуальної власності як ефективного інструменту впливу на доступ до життєво необхідних технологій. Ідеться про статтю 73 "Винятки щодо безпеки" Угоди про торгівельні аспекти прав інтелектуальної власності.
  • ДокументВідкритий доступ
    NFT та товари матеріального світу: питання співвідношення правової охорони торговельних марок за законодавством України
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Зеров, К. О.
    В публікації розглянуто питання можливості поширення обсягу правової охорони зареєстрованих торговельних марок щодо товарів матеріального світу на віртуальні товари, зокрема NFT на основі законодавства України. Зроблено висновок, що лише власник добре відомої торговельної марки щодо неспоріднених із NFT товарів має право вимагати захисту своїх прав від використання відповідного позначення у NFT.
  • ДокументВідкритий доступ
    Інтелектуальна інформаційна технологія реєстр ОПІВ в НАН України
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Горбачук, В. М.; Гавриленко, С. О.; Голоцуков, Г. В.; Пустовойт, М. М.
    Розвиток, впровадження та супроводження підсистеми ведення (ПВ) реєстру об'єктів прав інтелектуальної власності (РОПІВ) у складі розподіленої інформаційної технології підтримки науково–організаційної діяльності НАН України (РІТ НОД) на основі концепції життєвого циклу обробки структурованих електронних документів, як базового інформаційного об’єкту проектування, розробки, функціонування та супроводження РІТ; моделей і методів розробки сучасних інформаційних систем (ІС) та технологій (ІТ).
  • ДокументВідкритий доступ
    Питання інтелектуальної власності у процесі цифрової трансформації підприємницької діяльності
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Вакофян, В. Г.
    Робота присвячена дослідженню взаємозв'язку питань інтелектуальної власності та процесу цифрової трансформації підприємницької діяльності. Автор розглядає такі аспекти, як правовий захист інтелектуальної власності, інновації, комерціалізація цифрових продуктів та послуг, а також роль інтелектуальної власності у створенні конкурентних переваг в цифровому середовищі. В статті відмічено питання, що є спільними та пов'язаними. Проаналізовано сучасні виклики та тенденції в галузі інтелектуальної власності в процесі цифрової трансформації підприємницької діяльності, а також надаються рекомендації щодо ефективного управління інтелектуальною власністю в цифровому середовищі.
  • ДокументВідкритий доступ
    Legal protection of non-traditional trademarks in the EU
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023) Benatov, Daniel; Popova, Ekaterina; Benatov, Ivo
    The article provides an overview of EUIPO regulatory acts and practice related to registration of rights for non-traditional trademarks. Cited cases relate to shape, position, pattern, sound, motion, multimedia and color trademarks.