Біоматеріали у мікро- та наноелектроніці

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2023

Науковий керівник

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

КПІ ім. Ігоря Сікорського

Анотація

У навчальному посібнику наведено характеристика матеріалів біологічного походження - целюлози та її похідних, крохмалю, хітину, шовкового фіброїну, лігніну, колагену, шелаку, які розглядаються як сучасні складові у виробництвах мікро- та наноелектроніки. Детально описано приклади застосування біоматеріалів в електронних пристроях для збирання та накопичення енергії (трибоелектричних і п'єзоелектричних наногенераторах, термоелектричних генераторах і сонячних елементах, батареях та акумуляторах, суперконденсаторах); сенсорах тиску, деформації, вологості; приладах бездротового зв'язку та радіочастотної ідентифікації. Приділено увагу застосуванню біоматеріалів у виробництві штучної електронної шкіри, біомедичних імплантів, у приладах і пристроях для моніторингу навколишнього середовища. Навчальний посібник призначений для здобувачів вищої освіти навчальних закладів, викладачів та інженерно-технічних працівників.

Опис

Ключові слова

матеріали біологічного походження, електронні пристрої для збирання та накопичення енергії, штучної електронної шкіри,, виробництво біомедичних імплантів

Бібліографічний опис

Барбаш, В. А. Біоматеріали у мікро- та наноелектроніці [Електронний ресурс] : навч. посіб. для студентів спеціальностей 161 «Хімічні технології та інженерія» і 176 «Мікро- та наносистемна техніка» / Барбаш В. А., Клочко Н. П., Копач В. Р. ; КПІ ім. Ігоря Сікорського. – Електронні текстові данні (1 файл: 13.81 Мбайт). – Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023. – 327 с. – Назва з екрана.

DOI