Математичне та програмне забезпечення системи розпізнавання номерних знаків

Дипломну роботу виконано на 73 аркушах, вона містить 2 додатки та перелік посилань на використані джерела з 21 найменувань. У роботі наведено 8 рисунки та 5 таблиць. Метою даної роботи є розробка системи розпізнавання номерних знаків транспортних засобів. Проведено порівняльний аналіз існуючих математичних та комерційних рішень розпізнавання українських номерних знаків. Для розв’язання задачі було обрано згорткову нейронну мережу для виявлення номерних знаків, а оптичне розпізнавання символів для видобутку тексту.Для підвищення точності розпізнавання були застосовані фільтри шумів. Побудовано модель системи детекції та розпізнавання номерних знаків. Описано математичні методи, які використовуються окремими компонентами моделі. Розроблено програмне забезпечення системи. Проведено верифікацію та валідацію системи.

детекція номерних знаків, розпізнавання символів, згорткова нейронна мережа, машинне навчання, системи Data Science, оптичне розпізнавання символів, сегментація символів

Черниш, А. А. Математичне та програмне забезпечення системи розпізнавання номерних знаків : дипломна робота … бакалавра : 113 Прикладна математика / Черниш Аліна Андріївна. – Київ, 2023. – 93 с.