Широкосмугова антенна решітка Ku діапазону для супутникового зв’язку
Вантажиться...
Дата
2023
Автори
Науковий керівник
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
КПІ ім. Ігоря Сікорського
Анотація
Обсяг дисертації складає 47 сторінок, в ній містяться 26 ілюстрацій які повністю розкривають хід даного дослідження та його результати, також наведені 2 таблиці. Список використаних джерел нараховує 21 посилання, які підтверджують наведені факти в дисертації, а також ширше розкривають певні теми. Останні десятиліття спостерігається стрімкий розвиток космічних технологій. Та впровадження їх у повсякденне життя. Так у 2010 році кількість космічних апаратів на навколоземних орбітах нараховувала близько 940 супутників, в 2020 ця кількість складала вже 2800 супутників, а у 2023 близько 4000 і ця кількість продовжує стрімко збільшуватись. Збільшення кількості космічних апаратів та впровадження сервісів на їх основі (Internet, GPS), провокує необхідність у створенні дешевих та компактних антен. З розвитком космічної галузі виникає потреба у антенах для супутникового зв’язку як бортових, так і наземних, які відповідатимуть сучасним вимогам. Тому за мету даного дослідження було взято розробку прототипу антенної решітки Ku діапазону для супутникового зв’язку. Оскільки для супутникового зв’язку використовується колова поляризація, то в даній роботі були досліджені способи досягнення колової поляризації для плоских антенних решіток у широкій смузі частот. А також розробка загального підходу до проектування антен такого типу, яка б дозволила промасштабувати даний прототип для реальних застосувань. В якості об’єкту досліджень виступає антенна решітка 2х2 з паралельним живленням одиничних елементів. Початком досліджень на будь-якому етапі було вивчення літератури про той чи інший вузол конструкції, після отримання теоретичних знань, проводилось електродинамічне моделювання конструкцій, і проведення кількісного порівняння отриманих характеристик.
Опис
Ключові слова
колова поляризація, супутниковий зв’язок, Ku-діапазон, антенна решітка, патч антена, circular polarization, satellite communication, Ku-band, power supply, antenna array, patch antenna
Бібліографічний опис
Гергіль, Є. Є. Широкосмугова антенна решітка Ku діапазону для супутникового зв’язку : магістерська дис. : 172 Телекомунікації та радіотехніка / Гергіль Євгеній Євгенійович. — Київ, 2023. — 48 с.