Підручник складено відповідно до програми навчальної дисципліни «Хімія», що викладається студентам природничо-наукових спеціальностей КПІ ім. Ігоря Сікорського. До розгляду включено фактичний матеріал, з основ термодинамічного та кінетичного аналізу закономірностей перетворень за участю речовин під час здійснення різноманітних процесів у розчинах та електрохімічних системах. Подані засади вчення про будову речовин: квантово-механічний опис стану електрона в атомі; фізичний зміст періодичного закону Д.І. Менделєєва; обґрунтування просторової будови молекул та аналіз залежності властивостей речовин від типу зв’язків та сил взаємодії між частинками у їх структурі. Значне місце відведено розрахунковим задачам, а також тим загальнотеоретичним питанням, які недостатньо висвітлені в інших підручниках. Для поліпшення забезпечення засвоєння теоретичного матеріалу в кінці кожного розділу пропонуються завдання та вправи до самостійної роботи. Вивчення студентами навчального матеріалу з використанням запропонованого підручника поліпшить якість підготовки студентів до лабораторних робіт, сприятиме формуванню навичок пізнавальної діяльності та творчих здібностей, що створить підґрунтя для успішного вирішення проблем майбутньої науково-інженерної діяльності.

основи хімічної термодинаміки, хімічна кінетика та каталіз, розчини, розчини елктролітів, теорія окисно-відновних електродних рівноваг, електродні потенціали, хімічні джерела струму, корозійні прцеси, будова електронних оболонок атомів, періодичний закон, теорія хімічного зв'язку, кристалічний стан речовин, гальванічні елементи, гальванічні елементи, акумулятори, паливні елементи, терія валентності, просторова будова молеку, періодична система елементів Д. І. Менделєєва, міжмолекулярна взаємодія, хімія

Підгорний, А. В. Хімія [Електронний ресурс] : підручник для здобувачів ступеня бакалавра за спеціальностями галузі знань 10 «Природничі науки» / А. В. Підгорний, Т. М. Назарова, Т. І. Дуда ; КПІ ім. Ігоря Сікорського. – Електронні текстові дані: (1 файл: 2,82 Мбайт). – Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. – 351 с. – Назва з екрана.