Біометрична автентифікація користувача смартфона за допомогою даних акселерометра

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2023

Науковий керівник

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Анотація

Дипломна робота: 122 сторінки, 24 рисунки, 14 таблиць, 1 додаток, 39 джерел. Об’єкт дослідження – розробка нейронної мережі для задачі автентифікації користувача смартфона за допомогою даних акселерометра. В наші дні майже у кожної людини є смартфон. Ми використовуємо їх для спілкування, ведення соціальних мереж, для банківських операцій тощо. Для захисту цих пристроїв ми налаштовуємо коди, паролі, шаблони свайпів та біометричні методи, такі як розпізнавання відбитків пальців та обличчя. Це приклади методів одноразової автентифікації; вони ґрунтуються на тому, що після розблокування телефону законним користувачем він буде єдиним, хто зможе ним користуватися, доки телефон не буде повторно заблокований. Традиційні методи автентифікації (перелічені вище) вимагають від користувача виконання певних дій для логування в систему. Це негативно впливає на користувацький досвід, адже змушує користувача виконувати рутинну роботу. Мета цієї роботи полягає в створенні оптимального методу біометричної автентифікації користувача смартфона з використанням даних акселерометра, застосовуючи алгоритми і підходи глибинного навчання. Розробка такого додаткового пасивного рівня захисту зробило б наші смартфони простішими в користуванні, більш захищеними, і при цьому не вимагало б якихось складних постійних обчислень – адже отримати й обробити дані вбудованого в смартфон акселерометра дуже просто в наші дні і це не потребує потужного процесора.

Опис

Ключові слова

машинне навчання, конволюційні нейронні мережі, акселерометер, часові ряди, скалеограма, віконне перетворення фур'є, вейвлет-перетворення, machine learning, convolutional neural networks, accelerometer, time series, scaleogram, short-time fourier transform, wavelet transform

Бібліографічний опис

Кагарлицький, Р. Є. Біометрична автентифікація користувача смартфона за допомогою даних акселерометра : дипломна робота ... бакалавра : 122 Комп'ютерні науки / Кагарлицький Роман Євгенійович. – Київ, 2023. – 122 с.

DOI