Видавнича група «Наукові перспективи»

Загальні тенденції інформатизації суспільства і освіти в цілому не могли не відбитися і на сфері фізичної культури і спорту в закладах вищої освіти, що спряли вдосконаленню освітнього процесу на основі використання сучасних інформаційних комп’ютерних технологій. Впровадження інформаційних технологій на заняттях з фізичного виховання створює індивідуально орієнтований досвід для студентів, які відчувають небажання займатися цим предметом. Крім того, це також має потенціал для зменшення стресу, покращує їхню впевненість і робить їх більш ефективними та готовими до занять. Нові медіа дають змогу включати інші види навчання у фізичне виховання, щоб створювати оптимальні завдання для учнів. Завдяки технологіям, зокрема мобільним, викладачі фізичної культури тепер мають широкий спектр інструментів, які вони можуть використовувати для перевірки та вдосконалення фізичних навичок своїх студентів. У список входять переносні пристрої, програми для фізичного виховання, ігрові системи, віртуальні класи, а також монітори та трекери. Майже кожен має смартфон, і викладачі фізичного виховання можуть використовувати такі пристрої з користю для заохочення своїх учнів до тренувань і вправ. Сьогодні доступно багато програм для телефону, призначених для відстеження рухів і надання корисної інформації щодо харчування. Студенти можуть отримати доступ до важливої інформації щодо своєї фізичної форми та дієти лише кількома клацаннями. І найприємніше те, що більшість із цих програм безкоштовні. Хоча є додатки, які вимагають певної форми платежів або щомісячної плати, ціна може бути вартою користі для здоров’я, пов’язаної з добре поінформованими програмами тренувань і дієт. Зазначено, що використання комп’ютерних технологій у фізичному вихованні забезпечує високу мотивацію, міцність знань, творчість і фантазію, комунікабельність; формує активну життєву позицію, командний дух, цінність індивідуальності, свободу самовираження; робить акцент на діяльність, взаємну повагу і демократичність.

Хоміцька, В. М. Особливості використання інформаційних технологій на заняттях з фізичного виховання у ЗВО // Хоміцька В. М., Павлюк І. С., Cтепанюк В. В., Зубко В. В. // «Вісник науки та освіти (Серія «Філологія», Серія «Педагогіка», Серія «Соціологія», Серія «Культура і мистецтво», Серія «Історія та археологія»)»: журнал. - 2023. - № 12(18). - С. 842-850.

Зібрання