Iсторiя однiєї формули

Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute

Дана стаття має на метi продемонструвати можливостi рiзностороннiх пiдходiв до однiєї математичної задачi. Тут наведена iсторiя виникнення формули Муавра– Стiрлiнга для асимптотики n!. Пiсля цього ми наводимо рiзнi способи доведення зазначеної формули. Цi способи використовують, наприклад, означення i геометричний змiст визначеного iнтегралу, розклад функцiй у степеневий ряд, властивостi Гамма-функцiї Ейлера, а також деякi частини теорiї ймовiрностей. Цим прикладом ми хочемо показати рiзноманiтнiсть способiв, якi можна застосувати до певної математичної задачi, використовуючи лише базовий математичний апарат.

формула Стiрлiнга, факторiал, ряд Тейлора, Stirling’s formula, factorial, Taylor series

Ковтун, А. Iсторiя однiєї формули / Ковтун А. С., Дем’яненко О. О. // Mathematics in Modern Technical University. – 2020. – Vol. 2020, No 1. – P. 33–45.